08.06.2025 12:44
08.06.2025 8:23
Velké oslavy Plzeňského kraje se blíží!
07.06.2025 14:15 07.06.2025 17:58
U Plané došlo k tragické dopravní nehodě
Zprávy Klatovsko




Nehoda nákladního a dvou osobních aut zablokovala v pondělí dopoledne hlavní tah z Plzně na Klatovy u obce Borovy. Vypadá to, že řidič nákladního se plně nevěnoval řízení.
Extrémní výkony záchranářů Horské služby Šumava byly o víkendu k vidění na Špičáku. Záchranáři nacvičovali zásah evakuace z lanovky. Podívejte se na fotky!
Už v pátek odstartuje v Klatovech 51. ročník Rallye Šumava Klatovy. Policie v souvislosti se svátkem motoristického sportu upozorňuje na uzavírky. Jaké silnice a kdy se budou uzavírat?
Na Šumavu opět dorazilo poměrně vydatné sněžení. V platnosti je výstraha meteorologů. Podle odhadů může napadnout i okolo dvaceti čísel sněhu. Podívejte se na aktuální fotky.
V noci na úterý by region mělo zasáhnout sněžení. Zejména na Šumavě by se měl sníh i udržet, navíc sněžit bude i během úterý. ČHMÚ vydal výstrahu kvůli sněhovým jazykům!
Přes naše území přechází studená fronta, a jak meteorologové předpovídali, na horách dokonce padal sníh. Na některých vrcholech Šumavy napadlo několik centimetrů sněhu.
Na železniční trati z Klatov na Železnou Rudu byl přerušen provoz. Důvodem je porucha lokomotivy u Bezděkova na Klatovsku. Cestující jsou přepravováni autobusy.
Teploty na Šumavě v noci a nad ránem klesaly opět hodně hluboko. V regionu navíc vládne inverze, takže právě Šumava se probudila do slunečného rána. Podívejte se na záběry z kamer!
Po úterní havárii, kdy z lokomotivy na trati u Bezděkova na Klatovsku unikly pohonné hmoty, zůstává provoz přerušený. Následky havárie se budou odstraňovat do pátku. Čtěte podrobnosti.
Na čtyřicet čísel sněhu a v těchto dnech i slunečné počasí. Tak to vypadá v lyžařském areálu na Špičáku na Šumavě. Přinášíme aktuální info z areálu!