QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Výstavba sportovní haly u 20. ZŠ začala. Sloužit bude i veřejnosti - FOTKY

20.06.2023 14:34

V úterý 20. června byla za účasti zástupců města Plzně zahájena výstavba víceúčelové sportovní haly při 20. základní škole v Plzni v Brojově ulici. Tělocvična bude sloužit nejen téměř 600 žákům, ale také široké veřejnosti a na pořádání různých sportovních akcí.

Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (13)
Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (13)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (2)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (3)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (4)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (5)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (7)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (8)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (9)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (10)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (11)Zahájení stavby sportovní haly 20. ZŠ_0623_QAP (1)

Nové prostory vyrostou ve stávajícím prostoru školy a doplní tak sportovní infrastrukturu, která už není z důvodu rostoucího počtu dětí na 20. ZŠ dostačující. Celková částka za stavbu sportovní haly by neměla přesáhnout 44,7 milionu korun a jak prozradila náměstkyně pro oblast školství Lucie Kantorová, finanční prostředky na vybudování nového sportovního areálu poskytlo město Plzeň, jelikož dotační programy na vybudování sportovišť u škol nelze čerpat. 

„Sport podporujeme na všech úrovních. Právě moderní sportovní infrastruktura ve školách může ke sportu přilákat řadu dětí, kteří se později stanou profesionálními sportovci a přesunou se do hal, které budujeme pro profesionální kluby,“ konstatoval před slavnostním poklepáním na základní kámen primátor města Plzně Roman Zarzycký. 

Nový objekt je koncipován jako tělocvična se sedlovou střechou o mírném sklonu se šatnami a jednoduchou tribunou pro 49 sedících diváků. Šatny a schodiště budou mít ploché střechy, vstupy, šatny a sprchy budou řešeny bezbariérově. 

Lví podíl na vzniku projektu má ředitel 20. ZŠ Pavel Kocián. „Každoročně přibývají 1 až 2 nové třídy, v příštím roce jich bude 24, v zimě se ve stávající tělocvičně žáci tlačí a prodlužuje se jim tak vyučování do odpoledních hodin. A to není dobře,” řekl Pavel Kocián.

Před dvěma lety nechalo město přistavět škole 7 odborných učeben, které byly z důvodu nedostatečné kapacity opravdu potřebné. V letošním roce dojde na vysněnou výstavbu sportovní haly.

„Hala bude ve večerních hodinách přístupná veřejnosti. V hale si zasportuje každý, přes badminton, ping pong až po rekreační kopanou, florbal a volejbal,” prozradil QAPu Pavel Kocián. „Prakticky bude sloužit pro všechny sporty, kromě vodního póla a ledního hokeje,” dodal se smíchem ředitel školy. 

Ve spolupráci s TJ Lokomotiva by chtěla 20. ZŠ pořádat v rámci volejbalové ligy volejbalové akademie na nejvyšší úrovni. 

Slavnostní zahájení doprovodili žáci ZŠ tanečním, pěveckým a kytarovým vystoupením.  

Celé škole popřál primátor města Plzně Roman Zarzycký, aby jim začala sloužit co nejdříve a dělala jim radost spoustu let. Předpokládaný termín dokončení prací celého projektu je plánován na srpen 2024.

Foto QAP

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT