Čtvrtfinále play off se indiánům vzdaluje. Ve Vítkovicích padli 3:2 v prodloužení

07.03.2017 19:57     07.03.2017 20:54

Západočeši ještě deset minut před koncem druhého duelu předkola play off vedli 2:0. Domácí ale dokázali vyrovnat a zápas rozhodli už v deváté sekundě prodloužení.

Plzeň - Vítkovice

Trenéři indiánů zamíchali sestavou. Západočeši začali aktivně a v deváté minutě se dostali do vedení díky přesné trefě Koreise. Velkou šanci pak měl i Kratěna, ale zmařil ji vítkovický gólman Bartošák. Indiáni byli po celou první třetinu lepším týmem a do kabin odcházeli zaslouženě za stavu 0:1.

Ve druhé části zvýšili domácí aktivitu a ve 23. minutě se kotouč ocitl v Machovského brance. Podle videorozhodčího si ale Květoň pomohl bruslí. Skóre se tedy nezměnilo. Vítkovice přitvrdily, ale z gólu se v 36. minutě radovali hosté, když Lev využil přesilovku tvrdou střelou od modré čáry - 0:2.

V poslední dvacetiminutovce převzali režii utkání domácí. Kontaktní gól si připsal v 50. minutě Němec. Za dvě minuty bylo díky trefě Výtiska vyrovnáno. O výsledku rozhodl v deváté minutě prodloužení Zdráhal.

Série předkola play off se teď stěhuje do Plzně. Třetí utkání se bude hrát ve čtvrtek 9. března od 17.20 hodin. Vítkovicím stačí k postupu do čtvrtfinále jediná výhra.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Klok, D. Krenželok, Výtisk (A), L. Kovář – P. Zdráhal, O. Roman, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Kucsera – E. Němec, Stastny, D. Květoň – Tomi, Balán, Szturc – Kurovský

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – P. Kadlec (A), D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, Moravčík, Pulpán (A), Kvasnička – Martin Procházka, Kratěna (C), D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – T. Svoboda, Kracík, Lev – Schleiss, Koreis, Hrnka