Indiáni vezou z Třince jen bod. O vítězi rozhodlo prodloužení

20.10.2017 19:14     20.10.2017 20:35

Oceláři udolali Plzeň 3:2 v prodloužení. Jeden ze šlágrů 15. extraligového kola rozhodl v 65. minutě Tomáš Marcinko.

DSC_0558

První velkou šanci viděli fanoušci ve Werk Areně v sedmé minutě, kdy se před brankáře Svobodu dostal Růžička, ale puk poslal jen nad branku indiánů. Průběh úvodní třetiny poznamenala častá vyloučení, bylo jich celkem pět, z toho čtyři tresty si odpykali hosté. O jediný gól úvodní třetiny se postaral Kubalík – 0:1.

Ve druhé části vyrovnal na 1:1  Polanský. Do vedení se pak opět dostala Škodovka, když Stach překonal z velkého úhlu Hrubce v brance Ocelářů 1:2.

V poslední dvacetiminutovce promarnili Západočeši několik šancí, nevyužili ani dvojnásobnou přesilovku. Naopak třinecký kanonýr Růžička srovnal na 2:2. Indiáni pak mohli díky několika šancím rozhodnout, ale neprosadili se. Zápas tak dospěl do prodloužení. O rozhodující gól se postaral Marcinko - 3:2 a dva body tak zůstaly na severu Moravy.

"Já bych rád kluky pochválil, odehráli jsme dobrý zápas. Lepší než poslední dva. Třinec je kvalitní mužstvo, hraje sebevědomě, výborně. Nás mrzí nevyužité šance hlavně ve třetí části i prodloužení. Teď jsme z toho trošku zklamaní," uvedl po zápase trenér Plzně Jiří Hanzlík.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, D. Musil, Jank, Linhart - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Cienciala - Irgl, Rákos, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Plzeň: M. Svoboda - Čerešňák, Moravčík, D. Sklenička, J. Kindl, Jones, Pulpán - Gulaš, Mertl, D. Kubalík - Indrák, Preisinger, Stach - P. Straka, Kracík, Schleiss - Hollweg, Kodýtek, Vracovský.