QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Bolevák má nové osvětlení. Zvýší se tak bezpečnost na hrázi

30.12.2022 9:31

Plzeň instalovala 12 nových stožárů veřejného osvětlení na hrázi Boleváku. Město Plzeň je instalovalo z důvodu větší bezpečnosti v oblíbené rekreační oblasti.

nové osvětlení Bolevák_1222_MMP (3)
nové osvětlení Bolevák_1222_MMP (3)nové osvětlení Bolevák_1222_MMP (1)nové osvětlení Bolevák_1222_MMP (2)

„Rekreační oblast Bolevecké rybníky hlavně díky své poloze na okraji města poblíž největšího plzeňského sídliště obyvatelé často vyhledávají. Je to ideální místo pro sport i rekreaci. I v zimě, když se už brzy stmívá, se zde pohybuje hodně pěších, běžců, ale i cyklistů. Právě cesta od hráze Boleváku směrem k jeho přítoku je zaříznutá do svahu, kde míjení s rychlejšími cyklisty či běžci může být za tmy problém. Jsem proto rád, že je teď cesta díky novému veřejnému osvětlení bezpečnější,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí.

Nové osvětlení lemuje cestu od hráze Velkého boleveckého rybníka k Malému boleveckému rybníku. „Podél cesty bylo umístěno 12 šestimetrových stožárů s 12 svítidly. Ta mají podle městem schválené koncepce veřejného osvětlení světelnou teplotu 2700 kelvinů a svítí jen do dolního poloprostoru,“ uvedl vedoucí oddělení veřejného osvětlení Správy veřejného statku města Plzně Viktor Lang. „Nová LED svítidla jsou oproti těm starším výbojkovým úspornější, ušetří až 50 % elektrické energie oproti klasickým výbojkovým svítidlům. V noci mezi 23. a 5. hodinou ranní se navíc ještě ztlumí na 50 % světelného výkonu,“ dodal Lang. 

Správa veřejného statku města Plzně za nové osvětlení zaplatila 1 722 908,76 korun včetně DPH. 

Foto MMP

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24