28.09.2023 15:01
28.09.2023 12:44 28.09.2023 13:31
Pátrání na Klatovsku po seniorovi je ukončeno. Pohřešovaný muž byl nalezen bez známek života
28.09.2023 10:53
Muže na Klatovsku zavalil traktor. Pro zraněného letěl vrtulník
Na obchvatu Klatov jsou práce nejvíce vidět na mostech - FOTKY
Práce na novém silničním obchvatu Klatov jsou v plném proudu. Pokud vše půjde podle plánu, má být hotovo už přístí rok.
Výstavba obchvatu Klatov byla zahájena 4. listopadu 2021, hotovo by mělo být v roce 2024. Projektovaný úsek silnice I/27 má po svém dokončení vést k výraznému zvýšení plynulosti dopravy a zejména k odvedení tranzitní dopravy ve směru od Plzně na Železnou Rudu mimo centrum Klatov.
Součástí více než osmi kilometrů dlouhé stavby budou tři okružní křižovatky a také sedm protihlukových stěn o celkové délce 3 210 metrů. Mosty na obchvatu už se v současné době rýsují.
„Při stavbě obchvatu Klatov na silnici I/27 jsou i nadále asi nejvíce vidět práce, které probíhají na mostních objektech. Těch bude na nově budované komunikaci celkem 8 plus vznikne 1 nová lávka pro pěší a cyklisty,“ informuje aktuálně Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
FOTO: ŘSD