Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Podzim přinese i nadprůměrné teploty

21.09.2015 7:02

Přicházející podzim přinese už sice o něco nižší teploty, i tak ale budou z dlouhodobého pohledu nadprůměrné. Nejvíc pršet bude v polovině října.

podzim7

Podzim, který už v tomto týdnu oficiálně odstartuje, bude ve znamení nadprůměrných teplot. Alespoň jeho začátek. Podle nové měsíční předpovědi ČHMÚ do 18. října budou nadcházející čtyři týdny ve znamení vyšších teplot než je průměr. Nejvíc srážek by mělo spadnout v polovině října.

"Předpokládáme, že období od 21. září do 18. října 2015 bude jako celek teplotně nadprůměrné. Největší pravděpodobnost teplotně nadnormálního počasí bude ve druhém (od 28.9.) a čtvrtém (od 12.10.) předpovědním týdnu. S postupujícím podzimem budou teploty pozvolna klesat, ale předpokládáme, že v průměru zůstanou nad hranicí dlouhodobého průměru," informoval ČHMÚ.

Také z hlediska srážek bude období nadprůměrné. V první polovině období ale bude pršet o dost méně než je normál, naopak nejvíc se srážek objeví v posledním týdnu, tedy od 11. do 18. října.

V polovině týdne se ochladí, i víkendu půjdou teploty zase nahoru...

V pondělí bude polojasno až oblačno, během dne bude ale oblačnost ubývat. Teploty se vyšplhají mezi 15 až 19 stupňů.

Úterý bude ve znamení skoro jasné až polojasné oblohy, ráno a dopoledne se mohou objevit mlhy a v průběhu odpoledne pak i oblačnost, která s sebou přinese přeháňky nebo déšť. Teploty budou nejvýš mezi 18 a 22 stupni, v noci klesnou na 8 až 4 stupně.

Ve středu nás čeká zataženo až oblačno, od západu s občasným deštěm nebo přeháňkami. Nejnižší noční teploty klesnou mezi 12 až 8 stupňů. Nejvyšší denní vystoupí jen mezi 12 až 16 stupňů.

Čtvrtek přinese obalčnou nebo zataženou oblohu, ojediněle se objeví i srážky. Postupně ale bude mraků ubývat. V noci klesnou teploty mezi 10 až 6 stupňů, přes den vystoupí mezi 15 až 19 stupňů.

Během pátku už bude skoro jasno až polojasno, je ráno se objeví také mlhy. Teploty se odpoledne dostanou mezi 17 až 21 stupňů, v noci klesnou mezi 11 až 7.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí podle ČHMÚ: "Skoro jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 21 °C."

FOTO: ilustrační
 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte