Rokycany už mají napuštěné koupaliště. Kdy bude zahájena sezona?

17.05.2023 9:27

Voda na koupališti v Rokycanech je již napuštěna a v areálu probíhají přípravné práce. Ceny za vstupné se v letošním roce zvednou. Přinášíme informace.

koupaliště Rokycany_0523_město Rokycany (1)

Přípravy na koupací sezonu jsou v Plzeňském kraji v plném proudu. Po koupališti Babylon, biotopu v Blovicích informovalo o přípravách i město Rokycany. V pátek 12. května dopustili zaměstnanci Sportovních zařízení města Rokycan městské koupaliště. Pokud bude přát počasí, sezona v Rokycanech začne ve čtvrtek 1. června.

„Napouštěli jsme od pátku 21. dubna do pátku 13. května, tedy tři týdny. Čerpadla byla vypnuta pouze jeden den, jinak jsme čerpali ve dne v noci. Hodinový průtok čerpadla byl 43 kubíků Nyní sekáme, ošetřujeme dřevěné prvky na koupališti. Dětské brouzdaliště bude napuštěno v posledním květnovém týdnu po vyčištění a namontování čerpadel na dětské herní prvky,“ vysvětlil Zdeněk Frána, vedoucí střediska bazén a koupaliště Sportovních zařízení města Rokycan.

Objem koupaliště je 24 tisíc kubíků s největší hloubkou 2,5 metru, 450 kubíků je objem brouzdaliště s hloubkou do 60 centimetrů. „Ročně čerpáme z Klabavy do koupaliště 50 tisíc kubíků,“ doplnil Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycan.

Návštěvníky čeká několik novinek. „Od letošní sezony bude na koupališti možné poprvé platit platební kartou. Doposud bylo možné platit pouze hotově nebo vstup byl možný na permanentku. Druhou novinkou jsou vratné kelímky u provozovatelů občerstvení, kdy nápoje nebude již možné zakoupit v jednorázových kelímcích. Naším cílem je snížit množství plastového odpadu a jít ekologičtější cestou,“ řekl k letošní sezoně Tomáš Rada, starosta města Rokycan.

Koupaliště v Rokycanech navýšilo vstupné. „Navýšení cen se promítlo do vstupného na koupaliště. Navýšení je nezbytné z toho důvodu, že město také musí plánovat a financovat další opravy, modernizace a investice do svého majetku, a tedy i do majetku sportovních zařízení. I při plánovaném navýšení cen ve sportovních zařízeních bude město Rokycany stále část provozu financovat z vlastních prostředků,“ vysvětlil Jaroslav Moravec.

Celodenní vstupné pro dospělého bude 100 korun, zlevněné 80 korun, děti do 6 let zdarma. Rodinné vstupné (2+2) vyjde na 280 korun.

Otevírací doba v koupací sezoně od 1. 6. do 31. 8.

červen:

  • pondělí–pátek: 10:00 – 20:00
  • sobota–neděle: 9:00 – 20:00

červenec, srpen:

  • pondělí–neděle: 9:00 – 20:00

Foto město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy