QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Čokoládový festival proběhne v plzeňské Olympii. Ochutnejte čokoládu z celého světa

22.02.2023 12:25

Poznat čokoládu z celého světa v úplně novém světle a ochutnat například čokoládové pivo, víno, nebo dokonce kebab budou moci návštěvníci plzeňské Olympie na již desátém ročníku Čokoládového festivalu.

Čokoládový festival_2022_foto QAP (18)

Oblíbený Čokoládový festival se uskuteční v prostorách obchodního centra Olympie v posledním únorovém víkendu od 24. do 26. 2. 2023.

„Na festivalu návštěvníkům ukážeme, jak vařit s čokoládou, naučíme je, jak ji zdobit, správně ochutnávat, uchovávat i rozpoznat tu správnou kvalitu,“ uvádí Christophe Delatre, zástupce pořádající agentury, a dodává, že festival se honosí titulem „největší sladká událost v ČR“.

Své stánky na Čokoládovém festivalu rozloží přední čeští čokolatéři a prodejci nejrůznějších sladkých specialit, delikates a dobrot. Bude možné ochutnat i zakoupit čokoládu všech možných druhů a spolu s tím se dozvědět také mnoho zajímavostí. Odvážlivci se mohou těšit i na experimenty s různými příchutěmi či již zmiňované čokoládové pivo a víno.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnat a zakoupit si různé druhy čokolád u více než 40 stánků. Těšit se můžete například na společnosti ČokoKebab, Čokolandia, Kamelie – víno z Francie, Mr. Vonka, Jablíčko, Čo-Xo, Čokoládovna Janek, Koruna pralinky, Chocothopia, Smoothies and Candies, Judith Sweet Art a mnoho dalších.

„Pro návštěvníky budou na festivalu připraveny různé soutěže přímo na místě i on-line. Pro děti bude zařízen doprovodný program, pro dospělé posezení a odpočinek,“ dodává Lucie Juhászová, marketingová manažerka centra Olympia Plzeň.

Návštěvníkům nabídne festival 2 hlavní sekce:

  • Prodejní stánky s degustacemi a čokoládovými specialitami
  • Dětské tvořivé dílničky

Program je pro návštěvníky připravený v čase:

Pátek 24. února: 14:00 – 18:00

Sobota 25. února: 10:00 - 18:00

Neděle 26. února: 10:00 – 17:00

Čokoládový festival již deset let putuje různými městy České republiky a za tuto dobu se stal tou nejsladší akcí v celé naší zemi.

Vstup je zdarma.

Více informací: www.olympiaplzen.cz, www.cokoladovy-festival.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT