Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňská Trojka se pokusí o mikulášský rekord! Buďte u toho!

30.11.2022 10:15

Třetí městský obvod svolává všechny mikulášské skupiny. Chce se totiž pokusit o největší sraz Mikulášů, čertů a andělů.

Čertovská škola na Šídlováku_foto QAP (9)

Akce se bude konat 5. prosince na náměstí Republiky v Plzni. „Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16. a 21. hodinou v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připravený mošt, pro dospělé oblíbený svařák,“ zve všechny Plzeňany i návštěvníky města starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Bohatý program začíná v 16 hodin představením Techmania Science Center. „Od 17 hodin zahrají Maxim Turbulenc, od 19. a 20. hodin to rozjede plzeňská kapela Semtex a po osmé by na náměstí měly dorazit i mikulášské družiny, které již obešly své rajony,“ uvádí Pavel Šrámek, I. místostarosta MO Plzeň 3.

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. V tomto případě se jedná o nový zápis do České knihy rekordů, sezvat všechny tři postavy se u nás totiž ještě nikdo nepokusil. Nutné je přijít v kompletním převleku. Registrován bude moc být každý Mikuláš, čert nebo anděl, který se k registraci dostaví v kompletním převleku. Čert musí mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas a odpovídající oblečení. „U anděla se očekávají andělská křídla, dlouhé vlasy nebo paruka, hvězda ve vlasech či na čele, čelenka se svatozáří nebo třpytky ve vlasech a bílé či světlé oblečení. Mikuláš potřebuje biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení,“ upozorňuje na podmínky zápisu o rekord místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Akce bude ukončena ve 21:00, kdy bude počet čertů, andělů a Mikulášů, kteří se během odpoledne sešel na plzeňském náměstí, vyhlášený.

Kromě toho na děti čekají dvě profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky. Chybět nebude váha na vážení hříšníků nebo mikulášský fotokoutek.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte