Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

„Zatímco ostatní propouštějí, my přijímáme," říká personální ředitelka Okuly

04.06.2020 17:20

Nýrská Okula přečkala dobu koronavirové pandemie i díky své rozmanité výrobě. Tu ale navíc ještě navýšila o výrobu ochranných pomůcek. A stále přijímá nové kmenové zaměstnance.

Okula Nýrsko foto QAP_cz (13)

„My teď přijímáme hlavně pracovníky do kmene. Ze začátku jsme navýšení výroby ochranných pomůcek řešili převážně brigádníky, ale dlouhodobě to nebylo vhodné řešení. Výroba se neustále navyšovala, začalo se pracovat na tři směny,“ říká personální ředitelka Alena Jandová.

V oddělení výroby ochranných pomůcek Okula navýšila počet pracovníků z 5 na 40 a počty pořád narůstají. Vedení Okuly si je jisté, že kmenové zaměstnance uživí. „I kdyby poklesla výroba ochranných pomůcek, dáme zaměstnancům práci na dalším oddělení za identických podmínek,“ říká Alena Jandová.

Okula Nýrsko foto QAP_cz (16)

Obrovskou výhodou nýrské Okuly je totiž rozmanitost výroby. Představenstvo udělalo před lety rozhodnutí, výrobu nestavět jen na automobilovém průmyslu, jako to udělala řada firem. Máme ho ve výrobě také zastoupený, ale jen v malé míře. A to je ta stabilita, kterou u nás máme, a teď se ukázalo, jak se toto rozhodnutí vyplatilo,“ vysvětluje Alena Jandová.

Jako personální ředitelka už pocítila, že ostatní firmy propouští. „Lidé nám neustále volají, ale řekla bych, že je to ve vlnách. Zpočátku se hlásili lidé, kteří přišli o práci hned. Nyní už volají i ti, kteří sice zaměstnání mají, ale necítí jistotu. Hlavně ti, co působí v automobilovém průmyslu.“

Jistotu a stabilitu si v Okule pochvalují i zaměstnanci. „Když jsem před pěti lety přišel z Německa a vybíral si v Čechách, kam půjdu, hledal jsem firmu, která má širší záběr než jen automobilový průmysl. A to se teď ukázalo jako dobré rozhodnutí. Moje žena už je dva měsíce doma a já jsem pořád v práci a nevím, kam dřív skočit,“ říká Lukáš Honzík, který v Okule působí jako mechanik vstřikovacích lisů a teď má v Okule na starosti i výrobu ochranných pomůcek.

Okula Nýrsko foto QAP_cz (21)Právě Lukáš Honzík byl iniciátorem pořízení nového laserového ploteru, aby se zefektivnila výroba ochranných štítů. Tam dostal šanci pracovat mladý Martin Šulai ze Kdyně, který přišel do Okuly po vypuknutí koronavirové epidemie. Kvůli koronaviru skončil s prací v Německu a teď si pochvaluje zaměstnání v Okule. „Je to super, práce se mi moc libí. Čistá práce a zábava a nezašpiním se,“ pochvaluje si Martin.

Okula Nýrsko foto QAP_cz (26)

Koronavirová pandemie píše ale i další příběhy. Také Aneta Hynkulová z Klatov s přítelem našli jistotu v Okule Nýrsko. Bývalá servírka a taxikář se kvůli koronavirové pandemii ze dne na den ocitli bez práce. Rodiče dvou malých dětí hledali hlavně jistotu. „Původně jsme mysleli, že to nebude dlouhodobá záležitost, ale pak jsme museli situaci řešit. Náš kamarád pendler, který nemohl jezdit do Německa, nastoupil do Okuly a přes něj jsme se sem dostali my. Já jsem původně nastoupila na brigádu, ale už jsem teď také zaměstnaná stejně jako přítel. Člověk nikdy neví, co se stane a potřebujeme mít jistotu,“ sděluje své pocity maminka dvou malých dětí.

Jste z Klatovska a máte zájem o práci? Kontaktujte personální oddělení Okula Nýrsko - personnel@okula.cz, tel. 376 359 142.
www.okula.cz

 

Foto: QAP.cz

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte