QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Agresivní opilec řádil v Plzni na autobusovém nádraží. Už je v cele! FOTO

30.03.2024 12:50

Muž poškodil skleněné dveře a vyhrožoval fyzickou likvidací. Na místo byla vyslána městská policie, následně i Policie České republiky.

opilec
opilecopiles 5opilec 3

K incidentu došlo v pátek 29. března v Plzni v prostoru autobusového nádraží.

"V průběhu včerejšího odpoledne byla hlídka strážníků vyslána do prostor autobusového nádraží v Husově ulici, kde se má nacházet agresivní opilec, který poškozuje vybavení haly a vyhrožuje újmou na zdraví přítomným osobám. Po příjezdu zaregistrovali strážníci před budovou nádraží muže, který odpovídal popisu, jak výhružně gestikuluje a verbálně napadá cizího muže se psem," potvrdila mluvčí Městské policie Plzeň Tereza Schliková.

Jenže 51letý muž se pokusil udeřit strážníka. "Agresor byl vyzván, aby zanechal svého protiprávního jednání a od muže se psem odstoupil, ten se ale otočil směrem k hlídce a svůj útok zaměřil na jednoho ze strážníků, kterého se pokusil udeřit do oblasti hlavy," popisuje Tereza Schliková s tím, že hlídka nakonec muže zpacifikovala a dala mu pouta. 

Bylo zjištěno, že muž poškodil skleněnou výplň dveří na toaletách. Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,51 promile.

Agresivní opilec i nadále vyhrožoval strážníkům fyzickou likvidací a újmou na životě. Vyhrožovat měl na místě i jinému muži. "Takové informace sdělil i muž se psem, kterého měl agresor napadat s tím, že si během venčení psa sedl na lavičku v parku, načež k němu bezdůvodně přistoupil agresivní muž, povalil lavičku vedle něho a začal jej verbálně napadat. V přiblížení na kontaktní vzdálenost mu zabránil mužův pes," doplnila mluvčí strážníků.

Na místo byla přivolána následně PČR. "Včera ve večerních hodinách jsme přijali oznámení o protiprávním jednání 51letého muže v prostoru autobusového nádraží v Plzni. Osobu policisté zadrželi a umístili do policejní cely," upřesnila mluvčí policie Iva Vršecká.

Následně policejní komisařka zahájila úkony trestního řízení. "A to pro podezření ze spáchání přečinů nebezpečného vyhrožování, výtržnictví, násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Věcí se policisté nadále zabývají," doplnila Vršecká.

foto: Městská policie Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24