Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Cizince při vloupání do rodinného domu v Plzni vyrušili všímaví svědci - FOTKY

22.05.2023 18:31

Dva cizinci se vloupali do rodinného domu v Plzni na Skvrňanech. Při loupeži je překvapili všímaví svědci.

Zloději Plzeň 0523_PČR
Zloději Plzeň 0523_PČRZloději Plzeň 0523_PČR (3)Zloději Plzeň 0523_PČR (1)Zloději Plzeň 0523_PČR (4)Zloději Plzeň 0523_PČR (5)

„Dva cizinci, ve věku 43 a 49 let, se ve čtvrtek 18. května 2023 krátce před jednou hodinou odpoledne vloupali do jednoho z rodinných domů v Plzni v městské části Skvrňany. Podezřelí muži nejprve vnikli za použití násilí do obývacího pokoje a poté do dětského pokoje, kde z pokladničky odcizili přes dvacet tisíc korun,“ informovala Michaela Raindlová, mluvčí policie.

Když se zloději rozhlíželi po domě po další kořisti, zazvonil zvonek u domovních dveří. „Jednalo se o dva náhodné svědky, kteří si pachatelů všimli v momentě, kdy přijížděli k domu. Oba muži se zalekli a dali se na útěk. Jeden ze svědků se je pokoušel zadržet. Přitom zachytil batoh jednoho z podezřelých,“ popsala sled událostí mluvčí.

Pachatelé z místa odjeli vozidlem s cizí registrační značkou. „Nedaleko domu se v tu chvíli nacházela hlídka policistů ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň, kterým se vozidlo zdálo podezřelé, a proto si zapsali jeho státní poznávací značku ještě před tím, než pachatelé vnikli do domu. Díky skvělé spolupráci občanů a předvídavosti a všímavosti hlídky policistů a spolupráci dalších složek policie, se podařilo oba cizince necelé tři hodiny po činu zadržet a usvědčit,“ uzavřela Michaela Raindlová.

Podezřelé vozidlo zastavili policisté z dálničního oddělení Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v momentě, kdy se chystalo opustit Českou republiku.

Pachatelé způsobili majitelům domu škodu přes třicet tisíc korun odcizením peněz a přes třicet tisíc korun poškozením domu.

Foto PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství