Hurvínkovu hlavu utrhli junioři z HC Škoda Plzeň! Takové jednání je nepřijatelné, vyjádřil se oficiálně klub

22.09.2023 10:12

Plzeňská ikonická socha Socha Spejbla a Hurvínka se 9. září stala terčem mladých vandalů, hokejistů z plzeňské Škodovky. Jak se k incidentu vyjádřil klub?

socha Spejbla a Hurvínka bez hlva_0923_QAP (7)

Jak jsme vás již informovali, plzeňští policisté se zabývají případem vandalství, při kterém parta mladíků poškodila ikonickou sochu Spejbla a Hurvínka na náměstí Republiky. Hurvínek přišel o hlavu.

Dne 9. září 2023 krátce před jedenáctou hodinou večer byla vyslána hlídka plzeňských policistů na náměstí Republiky v Plzni k prověření oznámení o poškození sochy Hurvínka. „Policisté zjistili, že u sochy měla stát skupina několika mužů, měla být slyšet velká rána a Hurvínkova hlava se pak kutálela po zemi. Jeden z mužů měl Hurvínkovi hlavu nasadit zpět na tělo a všichni pak utekli," uvedla QAPu k případu na začátku září mluvčí policie Dagmar Brožová.

„Vandalství je barbarství! V tomhle případě je pachatel nejspíš také pořádný pitomec,“ reagoval na svém Facebooku Roman Zarzycký, primátor města Plzně. „Hurvínek je dítě všech Plzenáků a takové barbarství hluboce odsuzuji,“ dodal.

Bronzovou sochu Spejbla a Hurvínka poškodili junioři HC Škoda Plzeň. Ti se k činu sami přiznali.

„HC Škoda Plzeň se staví čelem k mediálně sledované kauze uražené hlavy sochy Hurvínka na náměstí Republiky. K politováníhodnému incidentu došlo ze strany členů juniorského týmu v době jejich osobního volna. Hráči se hned druhý den sami spojili se státní policií a k nešťastné události se přiznali. Od té doby aktivně spolupracují na nápravě svého činu, kterého litují,“ uvedl klub HC Škoda Plzeň.

„Klub zdůrazňuje, že takové jednání je nepřijatelné a nemá místo nejen ve sportovní komunitě. S hráči situaci řeší interně, a pochopitelně jedná o náhradě škody. Klub se zavázal k maximální spolupráci s příslušnými orgány a vlastníkovi sochy se omluvil,“ uvedl dále klub.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT