QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na dálnici kličkoval s kamionem ze strany na stranu. Řidiči hrozí vězení

22.02.2024 17:34

Kriminalisté řidiče obvinili ze spáchání zločinu obecné ohrožení. Se dvěma a půl promile ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

IMG_20170609_150926_1

Policisté dostali hlášení na tísňovou linku 158. V něm řidič jedoucí po dálnici D5 nahlásil, že na 73. kilometru jede neosvětlený kamion a že kličkuje ze strany na stranu. "Po dálnici kličkoval, v několika případech vytlačil z jízdních pruhů motorová vozidla, která aby se vyhnula srážce, zajela do odstavného pruhu. V době, kdy byl předjížděn policisty, začal rovněž bezdůvodně přejíždět do jiného jízdního pruhu, načež musel policista najet ke středovým svodidlům, aby zabránil střetu," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Když se kamion podařilo zastavit, policisté si všimli prázdné lahve vodky. "Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, ale ten nebyl schopen na několik desítek pokusů řádně dechovou zkoušku provést. Přitom policisty slovně napadal a urážel. "Asi po hodině se dechová zkouška podařila, výsledek byl 2,52 promile alkoholu v dechu. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve řidič odmítl. Policisté ho převezli na služebnu, kde se stále choval agresivně, chtěl odejít a vrátit se do vozidla. Případ byl proto postoupen kriminalistům," dodala Brožová s tím, že sedmatřicetiletý řidič byl obviněn ze spáchání zločinu obecné ohrožení, kterého se měl dopustit tím, že po předchozím požití alkoholických nápojů nebyl schopen bezpečně a s jistotou ovládat motorové vozidlo.

Kriminalisté státnímu zástupci doručili podnět k podání na vzetí obviněného do vazby. "V souvislosti s tímto případem se obracíme na případné svědky jízdy tohoto řidiče nebo řidiče, kteří byli jeho jízdou ohroženi nebo omezeni, aby kontaktovali policisty na tísňové lince policie 158," doplnila policejní mluvčí.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24