Plzeňští policisté vyšetřují loupež v centru města

09.07.2024 11:01     11.07.2024 14:46

Plzeňští policisté se zabývají případem loupeže, která se odehrála 7. března 2024 v brzkých ranních hodinách nedaleko centra Plzně. Policisté vydali pátrací relaci po osobě zachycené na fotografii. Ta byla po pár dnech ztotožněna.

policie ilustrační_24_QAP (2)

Původní článek:

"Podle dosud zjištěných skutečností se poškozený muž v jednom z plzeňských barů seznámil s dosud neznámými muži, se kterými následně popíjel alkohol. Muži ho po chvíli požádali o hotovost ve výši dva tisíce korun s tím, že mu peníze obratem pošlou zpět na účet prostřednictvím mobilního bankovnictví," uvedla k případu mluvčí policie.

Ve chvíli, kdy se poškozený muž chystal vybrat peníze z bankomatu, přistoupili ke skupince další dvě osoby, které začaly poškozenému vyhrožovat újmou na zdraví v případě, že jim neposkytne PIN k jeho kartě.

"Poškozený muž z obavy o svůj život a zdraví osobám vyhověl a PIN ke kartě jim sdělil. Poté jedna z těchto osob vytrhla poškozenému z ruky peněženku, ve které měl platební kartu a všichni z místa utekli," uvedla dále mluvčí policie.

Platební karta byla následně použita při neoprávněném výběru z bankomatu ve výši 46 tisíc korun.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V rámci prověřování získali fotografii, na které je zachycena osoba důležitá pro trestní řízení.

"Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni osobu identifikovat, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158," dodala mluvčí.

AKTUALIZACE:

"Osoba zachycená na fotografii byla ztotožněna. Policisté se případem nadále zabývají. Děkujeme všem za spolupráci," aktualizovala ve čtvrtek 11. července policejní mluvčí.

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT