04.11.2025 10:26
04.11.2025 8:17
Zemřel kardinál Dominik Duka
"V úterý 4.listopadu byl ve tři hodiny ráno Pánem života povolán na věčnost ve věku 82 let emeritní pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka OP," uvedlo Arcibiskupství pražské.
03.11.2025 12:43
Policie hledá svědky dopravní nehody v Plzni, řidič BMW z místa ujel
Pytlák ulovil jelena a hlavu si odnesl jako trofej. Policie pátrá po pachateli i svědcích
Dva případy pytláctví aktuálně řeší kriminalisté a žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po možném pachateli.
Kriminalisté z územního odboru Plzeň – venkov se zabývají dvěma případy pytláctví, ke kterým došlo od 15. do 17. září 2024 na severním Plzeňsku u obce Plasy.
"Zatím neznámý pachatel neoprávněně ulovil vysokou zvěř (jelena siku), kterému oddělil hlavu od těla. Hlavu zvířete s parožím si odnesl pravděpodobně jako trofej a tělo zvířete ponechal na místě," uvedla Eva Červenková, mluvčí policie.
Kriminalisté by uvítali jakoukoli informaci, která by jim mohla pomoci s objasněním případu.
"Pokud jste si všimli, zejména pak v nočních hodinách, na poli na pravé straně silnice III/2054 mezi obcemi Plasy a Lomany u tzv. „Mozolínského mlýna“ nebo na pastvině pro skot na pravé straně od silnice III/2057 mezi obcemi Pláně a Osojno u „Osojenského potoka“ podezřelého jednání, kontaktujte, prosím, policii," uvádí dále Eva Červenková.
Jakékoliv informace k uvedenému případu můžete sdělit osobně na oddělení hospodářské kriminality územního odboru Plzeň – venkov, Anglické nábřeží 7, Plzeň, nebo na e-mail: jaroslav.davidek@pcr.cz. Kontaktovat policii můžete i na jakékoliv policejní služebně či na tísňové lince 158.
Foto PČR
