Spánek dopomohl pachateli k penězům! Z kradené karty vybral 17 tisíc korun - FOTKY

14.06.2024 15:00     24.06.2024 14:03

Policisté se zabývají případem krádeže platební karty, ke které došlo 20. dubna mezi půl sedmou až půl devátou večer. Policie žádala před několika dny veřejnost o pomoc s identifikací osoby na fotografiích. To se podařilo.

policie ilustrační_24_QAP (2)

Původní článek:

Podle dosud zjištěných skutečností využil dosud neznámý pachatel spánku poškozeného při cestě vlakem na trase Plzeň-České Budějovice a z otevřené kapsy bundy mu odcizil peněženku.

V peněžence byla i platební karta, u které měl poškozený bohužel napsaný PIN. "Karta byla následně použita ke třem neoprávněným výběrům z bankomatu a to konkrétně ve městě Protivín. Poškozenému tak vznikla škoda v celkové výši 17 tisíc korun," uvedla mluvčí policistů.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a případem se nadále zabývají. V rámci jeho prověřování získali fotografie, na kterých je zachycená osoba důležitá pro trestní řízení. "Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158," doplnila mluvčí.

AKTUALIZACE:

"Osoba na přiložených fotografiích byla ztotožněna. Policisté se případem nadále zabývají. Děkujeme všem za spolupráci," aktualizovala policejní mluvčí.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy