25.06.2026 12:00
25.06.2026 10:49
Revoluce ve zdravotnictví! Plzeňský kraj spustil online pohotovost zdarma
25.06.2026 9:01
Těšíte se na Mamma Mia!? Podívejte se na FOTKY z generálky!
U plzeňského útulku někdo odložil krabici s měsíčními koťátky
V neděli v dopoledních hodinách kdosi odložil u plotu útulku papírovou krabici s pěti, zhruba měsíčními koťaty, která předčasně odebral jejich matce.
Krabice byla otevřená a koťata z ní vybíhala na přilehlou vozovku. Jedno z nich prolézalo skrz plot do výběhu, ve kterém se v tu chvíli pohyboval pes.
Nastává májové období, kdy se kočky mrouskají a nalezených mláďat přibývá. "Pokud koťata najdete v přírodě, tak je vhodné je na místě ponechat, protože je velmi pravděpodobné, že matka bude svá mláďata hledat. Často taková koťata lidé v dobré víře odnesou, ale v podstatě je matce ukradnou, navíc jí způsobí zdravotní komplikace, protože se jí zanítí mléčné žlázy. Proto prosíme majitele koček, aby se chovali zodpovědně a své kočky nechávali kastrovat, jelikož opuštěná koťata pak končí v útulku, kam rozhodně nepatří," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.
Foto MPP