Divadlo J. K. Tyla v Plzni odhalilo, kdo ztvární titulní roli v legendárním muzikálu Jesus Christ Superstar

20.09.2023 9:41

Fanoušci plzeňského muzikálu jistě netrpělivě čekají na to, až divadlo uvede legendární muzikál Jesus Christ Superstar. Na to si ještě chvilku musíme počkat. Divadlo J. K. Tyla v Plzni ale dnes odhalilo, kdo bude představitelem titulní role.

Jesus_DJKT_2023_DSCF5267-Enhanced-SR_foto_David_Konecny_kraus_rezny_
Jesus_DJKT_2023_DSCF5267-Enhanced-SR_foto_David_Konecny_kraus_rezny_Jesus_DJKT_2023_DSCF5237-Enhanced-SR_foto_David_Konecny_kraus_rezny_Jesus_DJKT_2023_DSCF5379-Enhanced-SR_foto_David_Konecny_ondrus_klimendaJesus_DJKT_2023_DSCF5445-Enhanced-SR_foto_David_Konecny_ondrus_klimenda

Do Plzně konečně míří kultovní rockový muzikál o posledních dnech života Ježíše Krista slavné autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. Uvede ho začátkem prosince muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla v režii Lumíra Olšovského a v hudebním nastudování Dalibora Bárty s legendárním českým přebásněním Michaela Prostějovského.

„Fenomenální dílo, které nadchlo miliony diváků několika generací po celém světě, se v Plzni představí nejen se zcela novým obsazením herci mladé generace, ale i v novém inscenačním pojetí – celkový styl naznačují ostatně i vizuály, které se před prázdninami fotily v prostorách bývalých Městských lázní,“ uvedl režisér a šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský.

Už vás nebudeme dlouho napínat, do titulních rolí byli po schválení licenční agenturou obsazeni Pavel Klimenda a Pavel Režný, Jidáše si zahrají Dušan Kraus a Lukáš Ondruš, Maří Magdalénu pak Charlotte Režná a nová členka souboru Natálie Dvořáková.

Diváci se mohou těšit na známé hity jako Mít rád bližního svého, Superstar nebo V zahradě getsemanské, proslavené už prvním českým nastudováním tohoto titulu v pražské Spirále v roce 1994 a posléze i dalšími inscenacemi v Brně, pražském Karlíně, Ostravě a Uherském Hradišti.

Premiéra je naplánovaná na 2. prosince 2023 na Nové scéně DJKT, vstupenky na první reprízy mohou diváci zakoupit od 13. října 2023 v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Foto David Konečný

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT