Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

22.05.2024 20:15

Osobní auto se střetlo s cyklistou v centru Klatov

Záchranná služba transportovala cyklistu do nemocnice se středně těžkým zraněním

Na Špičáku se lyžuje se na polovině sjezdovek, jak to bude o svátcích?

22.12.2023 11:49

I ve třetím týdnu této zimní sezony se na šumavském Špičáku stále lyžuje na zhruba polovině sjezdovek (cca 4,5 km). Leží na nich v průměru 40 cm sněhu. Jak to bude s provozem o svátcích?

FOTO_Facebook Špičák (5)

Před Vánoci se dle Jana Kasíka, vedoucího střediska služeb Ski&Bike Špičák není třeba obávat žádných front, návštěvnost v areálu se obvykle zvyšuje až od druhého svátku vánočního 26.12. na Štěpána a závisí také samozřejmě na podmínkách a počasí.

„Čerstvě nám připadlo 5 centimetrů sněhu a uvidíme, jak to dopadne s předpovědí, která v optimistické variantě nabízí bohaté sněžení. V tom případě bychom mohli v nejvíce exponovaném čase sezony mezi vánočními svátky a koncem roku otvírat další sjezdovky,“ říká k vyhlídkám spojených s vývojem nevyzpytatelného počasí Jan Kasík.

O vánočních svátcích vypadá provozní doba areálu následovně:

Jediné omezení nastane na Štědrý den, v neděli 24.12., kdy se končí ve 12:30 hodin. V další vánoční dny (25. a 26.12.) se lanovka a další vleky rozjedou jako obvykle v 8:30 s koncem v 16 hodin, stejně jako ve všedních dnech. Na Štědrý den pak čeká na přítomné lyžaře na vrcholu Špičáku v době od 12 do 12:30 hodin přípitek sektem.

Jaké sjezdovky jsou aktuálně otevřeny?

Horní úsek jedničky Turistické s přejezdem na dvojku U Zalomeného, horní část trojky Slalomové opět s přejezdem na dvojku U Zalomeného (dají se kombinovat přejezdy mezi nimi). Dále rodinná Spodní Šance, areál pro děti a začátečníky pod hotelem Sirotek, dětské hřiště před chatou Blaženka a sjezdovka s vlekem od hlavního parkoviště.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT