Novou detektivku z prostředí Šumavy pokřtí v Plzni oblíbený autor Václav Křivanec

20.11.2023 17:42

V Plzni bude pokřtěna knižní novinka Sagittarius z pera oblíbeného českého autora detektivek Václava Křivance. Buďte u toho i vy! Kdy a kde? Čtěte v článku.

Sagittarius Václav Křivanec (1)
Sagittarius Václav Křivanec (1)Sagittarius Václav Křivanec (2)

Muzikant a spisovatel Václav Křivanec bude křtít svou zbrusu novou detektivku s názvem Sagittarius. Neváhejte a přijďte na křest i vy a poznejte se osobně s tímto výjimečným českým umělcem.

Sušický rodák, člen kapely Burma Jones a spisovatel Václav Křivanec je muž mnoha talentů. To ostatně dokázal v roce 2019 svým literárním debutem Poslední nadechnutí, se kterým sklidil mezi čtenáři detektivek velký úspěch. Jinak tomu nebylo ani s jeho dalším detektivním románem Dál nechoď!, ve kterém se poprvé setkáváme s kriminalisty Hornem a Bachovou.

V srpnu 2023 vyšla zbrusu nová detektivka Sagittarius, jejíchž děj se odehrává na Šumavě v okolí Špičáku. Oblíbená dvojice Horn a Bachová se vrací zpět!

Ohlasy na nový krimi román jsou od prvních čtenářů velmi pozitivní. Václav Křivanec dokáže zaujmout, jeho postavy působí autenticky a citlivě dávkovaný humor podtrhuje děj, který se odehrává na známých místech Plzeňského kraje.

Na šumavském Špičáku je nalezena mrtvola mladé ženy.

Nahá oběť visí na stromě zavěšená za nohy a v jejím těle je zabodnuto devět šípů. Že jde s největší pravděpodobností o rituální vraždu, dokazuje i fakt, že byl ženě vyříznut jazyk. Fotky hrůzného nálezu se zakrátko objeví ve všech novinách. Případ je proto svěřen do rukou zkušených kriminalistů Martina Horna a Barbory Bachové. Jejich podezření, že by mohlo jít o sériového vraha, se brzy potvrdí dalšími podobnými nálezy. Jsou tyto vraždy dílem náboženského fanatika, nebo má vše na svědomí duševně nemocný jedinec?

Nebo je všechno úplně jinak?

A právě kniha Sagittarius bude slavnostně pokřtěna v Plzni. Akce se kromě samotného autora zúčastní i známé tváře a je určena pro širokou veřejnost.

„Srdečně zvu všechny na křest své nové knihy Sagittarius. Kmotry budou herec a šéf muzikálu plzeňského DJKT Lumír Olšovský, dále Marcel "Mersí" Marek hudebník a výtvarník (pozn. frontman Děda Mládek Illegal Band, člen Burma Jones) a třetí kmotr, to bude ještě překvapení,“ zve s úsměvem spisovatel Václav Křivanec.

Křest se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu od 17:30 ve Funky Monkey v Dřevěné ulici v Plzni.

Večerem provede herec Petr H. Batěk, chybět nebude ani hudební program, o který se postará kytarista Piero Filoni z Itálie a další hosté.

Vstup zdarma.

Neváhejte a přijďte na křest knihy Sagittarius i vy. Na místě bude možné žhavou knižní novinku zakoupit a nechat si ji od Václava Křivance osobně podepsat.

Foto Václav Křivanec

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT