A je to! Tomáš Chorý opouští Viktorii Plzeň. Co vzkázal fanouškům?

04.07.2024 9:01

Ligový přestup léta je tu, po šesti letech opouští Tomáš Chorý Viktorii Plzeň a přestupuje do Slavie.

2024.03.10-18.46.49-312w

Ve středu 3. července byl oficiálně stvrzen přestup devětadvacetiletého útočníka. Ten přišel do Viktorie před šesti lety z Olomouce, získal s klubem dva tituly a nyní jej opouští.

„Jak jsme avizovali o minulém víkendu, hráč i jeho agent nám sdělili, že mají zájem o přestup do Slavie a toto rozhodnutí bylo finální. Zahájili jsme tedy s klubem oficiální jednání a dnes došlo k dohodě,“ řekl ve středu 3. července Adolf Šádek, předseda představenstva a generální ředitel klubu.

Dle něj nedávalo smysl přestupu bránit. „Vždy platí, že dres Viktorie Plzeň budou oblékat jen hráči, kteří se za něj budou rvát. Tomáš se rozhodl jinak, šlo čistě o jeho volbu a v takovém případě nedávalo smysl transferu bránit,“ zopakoval Adolf Šádek.

Tomáš Chorý se s fanoušky FC Viktoria plzeň rozloučil na svém instagramovém účtu tomascoro.

Ahoj viktoriáni a viktoriánky,
je těžký pro mě vůbec nějak začít, ale vezmu to tak, jak to cítím a abych vás nenudil. Do Plzně jsem přišel s tím stát se velkým, nějakým způsobem oblíbeným fotbalistou a v neposlední řadě si splnit své dětské sny… a to se mi tady bezpochyby podařilo… ta cesta nebyla vůbec jednoduchá, ale stála za to! Jsou věci, na které samozřejmě nejsem hrdý, ale každá věc, která se stala měla nějaký důvod a já se z ní poučil! Zažil se s Viktorkou 2 tituly dvakrát si zahrál Ligu mistrů ... několik krásných evropských i ligových zápasů, na které, myslím, nikdo z nás nikdy nezapomene!
K Plzni jsem si vytvořil opravdovou citovou vazbu, protože se mi zde narodily krásný dvě dcery a s manželkou jsme tady byli opravdu jako doma! Ale každý příběh má i svůj konec… a ten v tuhle chvíle pro mě nastal. Některým z vás se to asi nebude líbit, ale odcházím do Slavie. Tímto bych chtěl poděkovat celému klubu za to, jak mě podporovali a vytvářeli veškerý servis pro to, abych se tu cítil jako doma! Mým spoluhráčům, kteří mi vytvářeli skvělý servis a tvořili jsme spolu super partu, která třeba vždy neslavila úspěch, ale vždy na hřišti nechala maximum … díky klukům jako je Milan Havel, Lukáš Hejda, Honza Kopic nebo Lukáš Kalvach jsem poznal, co to znamená opravdická fotbalová rodina!! Díky patří trenérům i realizačnímu týmu včetně kluků z fyzia, kteří mi k tomu srdci přirostli taky! A k neposlední řadě díky vám fanouškům, kteří při mně stály, i když ty chvíle nebyly vůbec růžový … na závěr díky panu Šádkovi, se kterým budu mít vždy nadstandardní vztah i vzhledem k téhle situaci, která ovlivnila můj přestup. Nebylo to vždy jednoduchý, ale vždy jsme se na všem dokázali domluvit! Čas samozřejmě ukáže, jak jsem se rozhodl a na závěr přeji celé Viktorce úspěchy, klukům zdraví a aby vždy nad Doosan Arenou svítila ta pověstná viktoriánská hvězda! Díky za vše

Devětadvacetiletý útočník se i s celou rodinou přestěhuje do Prahy. „Stane se ze mě Pražák. Těším se na to, je to krok nejen v mé kariéře, ale i v životě. Určitě jsem zvědavý, jak se s tím popasujeme celá rodina. Věřím, že nám tady bude dobře," řekl v rozhovoru pro svůj nový klub.

Foto ilustrační Hynek Sladký

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Lunární léto
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT