QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Barbora Záhlavová Strýcová vyhrála v Québeku, ve finále porazila Erakovicovou

19.09.2011 10:20

Velký úspěch má za sebou plzeňská tenistka Barborta Záhlavová - Strýcová. Vyhrála turnaj v Québeku, ve finále porazila Erakovicovou z Nového Zélandu.

IMG_5244

Ačkoliv si plzeňská tenistka Bára Záhlavová Strýcová od turnaje v Québeku moc neslibovala, cítí se teď jako v pohádce. Ve finále porazila Erakovicovou z Nového Zélandu, má první titul ve dvouhře na okruhu WTAa je mezi prvními padesáti nejlepšími tenistkami světa.

Jak prohlásila Bára pro WTA, po prvním setu změnila strategii, viděla, že soupěřka začíná být unavená. Sama ale vůbec nedoufala, že by mohla vyhrát. "Nemůžu uvěřit, že se to děje," řekla Záhlavová Strýcová. "Tento týden byl jen jako pohádka. Byla jsem velmi unavená. Hrála jsem v létě tolik turnajů a vůbec se mi nedařilo," dodala pro WTA Plzeňačka. Barboře výhra dala opět seběvědomí. Před turnajem pomýšlela pouze na jedno ma maximálně dvě vyhraná kola. Plzeňská rodačka se do finále probojovala přes Chorvatku Lučičovou, krajanku Andreu Hlaváčkovou a Krajickovou.

Díky vyhranému turnaji v Québeku se teď výrazně posunula na žebříčku WTA. Aktuálně je mezi prvními padesáti nejlepšími hráčkami světa, na 49. místě, kam se posunula ze 75. místa. Další Plzeňačka Andrea Hlaváčková je aktuálně na 94. pozici.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Stodola černá ovce_copy_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB Kamiq