Běh pro Paměť národa startuje již tento čtvrtek

17.05.2021 18:25

Šestý ročník benefičního Běhu pro Paměť národa se uskuteční od čtvrtka 20. do neděle 23. května. Letos se účastníci budou muset kvůli pandemii onemocnění covid-19 obejít bez hromadného startu.

200917_Beh_Pamet_naroda_1

Na vyznačené trasy v parcích a lesích po celé republice se vydají tentokrát jednotlivě nebo s rodinou. V Plzni bude vyznačena trať lesy kolem Boleveckých rybníků se startem a cílem na Ranči Šídlovák.

„Zdatnější běžci si budou moci opět zaběhnout pět nebo deset kilometrů. A všichni, od dětí po seniory, mohou běžet, jít nebo třeba jet na koloběžce kilometrovou trasu kolem Šídlováku,“ podotkla ředitelka plzeňské pobočky Paměti národa Markéta Čekanová. Registrace je možná na www.behpropametnaroda.cz, kde je více informací o jednotlivých kategoriích i vyznačených trasách v jednotlivých městech.

I tentokrát mohou běžci věnovat svůj běh symbolicky vybrané osobnosti. Nejčastěji běhají za Miladu Horákovou, letce RAF nebo vlastní babičku či dědu. Startovné je stanoveno na 300 korun a putuje na podporu dalšího natáčení vzpomínek pamětníků. V tuto chvíli je v celé republice zaregistrováno už více než čtyři sta běžců a přes sto firemních a školních týmů. Registrovaní závodníci dostanou startovní číslo a svůj výkon si budou moci poměřit s ostatními alespoň on-line. Stačí si jen změřit výsledný čas pomocí aplikace nebo stopek a zaslat jej organizátorům.

Běh pro Paměť národa se koná na rekordních devatenácti místech. Loňského ročníku se zúčastnilo více než 2 100 závodníků a vynesl 741 000 korun.

V Plzeňském kraji se Běh pro paměť národa koná také v Sušici a Plané.

 

Foto: M. Svoboda

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT