QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Druhá liga evropského ženského golfu v Plzni - FOTKY!

14.07.2014 22:49

Historicky poprvé se do České republiky podíval turnaj ze série Access. Pilsen Golf Challenge hostil GolfPark Plzeň Dýšina od 7. do 11. července.

pgc_emma_nilsson
pgc_adela_cejnarovapgc_emma_nilssonpgc_emma_nilsson_iipgc_emma_nilsson_iiipgc_emma_nilsson_jan_hlavacek_robert_klotzpgc_emma_nilsson_playpgc_karolina_vlckovapgc_karolina_vlckova_jan_hlavacek_robert_klotz_diana_barnard

Od 7.do 11. července probíhal v Golparku Plzeň Dýšina Pilsen Golf Challenge ze série LET Access Tour.

Historicky poprvé se do České republiky podíval turnaj ze série Access. Vzhledem k tomu, že ve stejném týdnu se konal Women’s British Open, do Plzně se sjelo mnoho vynikajících hráček, které se na tento významný turnaj nekvalifikovaly. Startovní pole tak slibovalo divácky atraktivní podívanou nejen proto, že se na něm objevilo 23 českých hráček.

PRO – AM turnaj: Mládí vpřed

Větší pozornost než samotnému turnaji věnují někteří čeští rekreační golfisté PRO-AMu. Hrstka vyvolených se i letos den před prvním hracím dnem Pilsen Golf Challenge vydala po boku „své“ profesionálky zdolat Dýšinské hřiště s co nejlepším výsledkem.

Jako by hráčky LET Access Series chtěly poslat vzkaz svým kolegyním z Ladies European Tour, které se na hřiště postaví za dva týdny - výsledky byly opravdu výstavní. První dvě místa obsadily flighty se shodným skóre 57, čímž překonaly loni triumfující skupinku kolem Skotky Carly Booth (58).

Přepočet hendikepů nakonec na úplný vrchol startovního pole vyzdvihl flight složený z pánů Víta Zajíčka, Zoltána Taryho a Čeňka Lorence, které vedla německá profesionálka Steffi Kirchmayr. Stejný počet ran předvedli nakonec druzí Dan Hlaváček, David Rozlivek a Jan Kout ml. vedeni Italkou Vittorií Valvassori. Ti nejen že tvořili nejmladší flight na hřišti, zároveň i rozebrali ceny určené pro vítěze vložených soutěží. Nejdál svůj míček na osmnácté jamce odpálil Dan Hlaváček (10 let), na čtvrtém greenu byl nejblíže jamce zase Jan Kout ml. (15 let)

Trojici nejúspěšnějších skupinek uzavírala švédská Issabela Ramsay v ryze ženském flightu se spoluhráčkami Janou Hlaváčkovou, Hanou Kratochvílovou a Natašou Faschingbauerovou. Dámy zahrály celkem skvělých 59 a Švédka v podobném stylu dokonce i zahájila samotný turnaj Pilsen Golf Challenge o den později. Zahrála 68 (-3) a zaujala průběžnou dělenou druhou pozici.

Ve znamení švédské invaze

Dýšinské hřiště si na historicky první soutěžní odpaly druhé nejvyšší evropské tour muselo hodinu oproti plánu počkat. Noční déšť poznamenal fairwaye a greeny naštěstí jen krátkodobě, a tak mohlo v devět hodin začít první kolo Pilsen Golf Challenge.

Jména se na první příčce zpočátku často střídala, nakonec se však vlády ujaly zástupkyně Švédska. Na prvních pěti místech jim invazi narušila jen francouzská Melodie Bourdy (-4) na třetí příčce. O ránu lepší byla Emma Nilsson (-5), ještě jednu ubrala její krajanka Louise Stahle (-6). Ani česká stopa se při prvním kole v zásadě neztratila. Nejlepší skóre ze zástupkyň naší trikolory zapsaly shodně Karolína Vlčková, Daniela Proroková a Barbora Baková (-1).

Emma Nilsson / foto GOLFPARK PLZEŇ

 

Velký český úspěch

Druhé kolo doprovázené mírným, ale zato vytrvalým deštěm a velmi nízkou teplotou příliš dramatické posuny napříč leaderboardem nepřineslo. Kromě výměny Švédek Emmy Nilsson a Louisy Stahle na prvních dvou místech však výrazný skok na dělenou třetí příčku podnikla nejlepším výsledkem druhého kola celkově česká amatérka Adéla Cejnarová (67, celkově -4).

Cut se ustálil nečekaně vysoko, ale nad jeho i tak neúprosnou hranici se nakonec dostalo hned sedm českých hráček tvořených šesti amatérskými a jednou profesionální golfistkou. Byly to:

T3 Adéla Cejnarová (71, 67) -4

T21 Barbora Baková (70, 72) E

T21 Karolína Vlčková (70, 72) E

T32 Kateřina Krásová (73, 72) +3

T32 Kristýna Frýdlová (73, 72) +3

T40 Daniela Proroková (70, 76) +4

T44 Kristýna Abrahamová (72, 75) +5

Dramatická koncovka a švédská radost

Pořadí se zajímavě přelévalo hned od úvodních jamek. Zasloužila se o to skvělým vstupem do třetího kola i česká amatérka Karolína Vlčková, která se dokonce v jednu chvíli ujala vedení. Na vrcholu leaderboardu se také na chvíli objevila nejlepší hráčka druhého kola, Adéla Cejnarová. Na rozdíl od odpadající Švédky Stahle převzaly iniciativu především její krajanka Emma Nilsson, Meodie Bourdy z Franice a exotická Nobuhle Dlamini ze Svazijska. 

Po třech chladných a deštivých kolech ale začaly některým hráčkám docházet síly a na posledních jamkách se už moc neskórovalo. Na vedoucí Bourdy se dotáhla díky birdie na šestnácté jamce mladičká Emma Nilsson, a tak musela přijít na řadu rozehrávka play off hraná na osmnáctce systémem „náhlá smrt“ až do rozhodnutí.  

Emma Nilson první putt na vítězství neproměnila, takže se obě hráčky i se skupinou přihlížejících fanoušků musely vrátit znovu na odpaliště osmnáctky. Obě golfistky se dostaly do velmi podobných pozic jako při předchozím pokusu o rozhodnutí, ale tentokrát se Švédka při svém puttu na premiérové vítězství na Access Series už nemýlila.

Za turnajový titul si odvezla prémii 4 819 euro a také se dočkala velkého překvapení. Od promotéra turnaje Roberta Klotze získala kartu na turnaj Ladies European Tour Sberbank Golf Masters 2014, který se hraje na Dýšině ve dnech 25. - 27. července.

V konečné výsledkové listině se ale ani nejlepší české hráčky neztratily. Karolína Vlčková spolu s Adélou Cejnarovou dělily se skóre -5 dělily 6. místo.

Autor článku: Tereza Blažková

foto: Golpark Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Stodola černá ovce_copy_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB Kamiq