Hokejisté Plzně přisli v závěru zápasu o vedení a vezou z Litvínova dva body

20.12.2023 21:19

Byli blízko třem bodům, nakonec ale indiáni vezou z Litvínova jen body dva.

HC Škoda Plzeň_hokej_fanoušci_ilustrační_2023_2024 (1)

Škodovka po pauze zavítala na led soupeře, ve středu 20. prosince se utkala s Litvínovem.

První třetina se hrála bez branek. Po druhé se šlo do kabin za stavu 1:2. Indiáni se totiž dokázali v poslední minutě prostředního dějství dostat do vedení. Jakub Pour adresoval přihrávku na modrou čáru, odkud Michal Houdek přesnou ranou poslal puk do sítě.

V poslední třetině ale Plzeň svůj náskok nenavýšila, naopak domácímu Litvínovu se podařilo v samotném závěru vyrovnat na 2:2. A Plzeň tak přišla jen několik sekund před koncem utkání o vítězství.

V prodloužení nakonec branka nepadla, a tak došlo na samostatné nájezdy. O vítězství Plzně rozhodla nakonec až šestá série, kdy druhý bod vystřelil Ondřej Matýs.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. O. Kaše, 60. Abdul (Kirk, Baránek) – 34. Matýs (Indrák), 40. Houdek (Pour), rozh. náj. Matýs.
Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.