Skipas Špičák soutěž promo

Mladí sportovci z Plzeňského kraje na olympiádě bodují. Prozatím vybojovali šest medailí

24.01.2023 20:01

Letošní Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže se konají v Královéhradeckém kraji. Po dvou dnech her už slaví sportovci z Plzeňského kraje první vítězství. 

ODM_0123_Plzeňský kraj (2)
ODM_0123_Plzeňský kraj (2)ODM_0123_Plzeňský kraj (1)ODM2023_Plzeňský kraj (2)ODM2023_Plzeňský kraj (1) - kopieODM2023_Plzeňský kraj (3) - kopieODM2023_Plzeňský kraj (4) - kopie

“Tři zlata, dvě stříbra a jeden bronz. Taková je bilance sportovců Plzeňského kraje po prvních dvou dnech Zimní olympiády dětí a mládeže, která se koná v Královéhradeckém kraji,” uvedl Plzeňský kraj na sociální síti.

O medaile z Plzeňského kraje bojuje celkem 68 reprezentantů, kteří soutěží ve všech 10 sportech. Po dvou dnech se tato výprava může radovat rovnou z několika cenných kovů. “Dvě vítězství získal David Janda ve slalomu a obřím slalomu, další zlato k němu přidala Rozálie Garbová ve skicrossu. Stříbro domů ze šachového turnaje přiveze Makar Honcharov, další snowboardista Daniel Volopich z paralelního obřího slalomu,” uvádí Plzeňský kraj s tím, že zatím jediný bronz výpravy vlastní zrakově postižený běžkař Kryštof Kodýdek ze závodu s intervalovým startem klasicky. 

“Díky za skvělou reprezentaci a stále držíme pěsti dalším sportovcům,” poděkoval mladým sportovcům Plzeňský kraj.

Foto FB Plzeňský kraj

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA nová FABIA_copy_copy_copy