QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na hvězdně obsazeném Grand Prix v Plzni zazářil Richard Habermann - FOTKY

07.06.2023 15:11

Pátý díl GIANT LIGY v Plzni na Rapidu se jel ve hvězdném obsazení, kdy na startovní pásce mohli diváci vidět trojnásobného olympionika a mistra světa horských kol Ondřeje Cinka (Primaflor Mondraker Genuins Racing Team) a navíc i vítěze úvodního Českého silničního poháru Pavla Kelemena (ATT Investments).

1 oslava Richarda Habermanna
1 oslava Richarda Habermanna1 Elite1 jezdci RKCA1 nela slaníková1 ondřej cink1 peloton na cílové páscecink a boubala trojice na čele opět cinkjuniořielitematstersmartin Boubal s jediným bojovníkem z týmupavel kelemen aktivitarozhovor s Ondřejem Cinkem na startuOndřej Cink na čele skupinky uprchlíkůženy

Závod se jel v úterý 6. června, na teploměru bylo tentokrát necelých 18 °C a těsně před startem kategorie Elite přestalo pršet. Na okruhu se však voda moc nedržela, neb starým a porézním asfaltem se prosákla do podloží.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovala Velká cena RKCA, kde se utkali žáci, žákyně, kadetky a v samostatném závodě kadeti o celkové pořadí v cyklistické soutěži. Hlavní kategorii kadetů pak vyhrál Filip Richter (ASO DUKLA BRNO) se ziskem 36 bodů před Matyáše Korbelem (TJ LOKOMOTIVA BEROUN) a Danielem Kuběnou (ACS).

Hlavní závod pak odstartoval přesně v 17:30 hod a do úvodních kilometrů vystartovali opět s 30 vteřinovým náskokem muži kategorie Masters a ženy. Výhody náskoku k sbírání bodů tentokrát využil v prvním spurtu Jakub Kubias (RKCA), ale ani to mu nestačilo a musel se sklonit před výkonem nestárnoucího veterána Zdeňka Rubáše (AC SPARTA PRAHA), který díky 5 bodům triumfoval této kategorii. Skupina byla dojeta hlavním pelotonem během tří okruhů, a tak se jezdci kategorie Masters museli snažit dále v hlavním poli.

Aktivitou hned od startu hýřil Ondřej Cink a jen čekal, kdo se k němu do úniku přidá. Po deseti kilometrech se na čele zformovala pětičlenná skupina jezdců Cink, Habermann, Boubal a junior Richard Kobr a Josef Otta. Tihle dva zmiňovaní však nevydrželi nasazené tempo a ze skupiny po dalších 8 km odpadli. Trojice Cink, Habermann a Boubal si vytvořila solidní náskok a začala si pravidelně dělit body. Necelých 12 km před koncem dojeli celé startovní pole o jeden okruh.

„Byl jsem nemocný, jen jsem trénoval a potřeboval jsem se trochu rozjet. Zítra odlétám do Švýcarska na Světový pohár,“ prozradil v cíli Ondřej Cink.

V hlavním poli byl pak nejaktivnější na vyhlašovaných prémiích Pavel Kelemen (ATT Investments), který tak nasbíral nejvíce prémií a oblékl se do puntíkovaného dresu aktivity.

Ženám kralovala Nela Slaníková (Team Dukla Praha), která se navíc oblékla do dresu vedoucí v kategorii ženy LIV Bohemia Sekt CUP. Juniory vyhrál Ondřej Šafránek (RKCA). Kategorii Masters jezdce nad 40 let Zdeněk Rubáš (AC SPARTA PRAHA).

Další díl Giant Ligy 2023 pokračuje v úterý 13. června v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID již v 15:30hod kdy startují žákovské kategorie.

GP Klub malých pivovarů 6. června 2023

Čas vítěze: 1:17,27 h 60km

1. Richard HABERMANN - AC SPARTA PRAHA

2. Ondřej CINK - Primaflor Mondraker Genuins Racing Team

3. Martin Boubal - Hello CTW

4. Joshua Edward DAVIES - RAFKARNA IDEA CYCLING TEAM

5. Pavel KELEMEN - ATT Investments

6. Jan RYBA - AC SPARTA PRAHA

7. Adam KLICMAN - CK Příbram - Fany GASTRO

8. Maximilian KERL - AUTO Škoda Mladá Boleslav

9. Dominik HORÁK - CK Příbram - Fany GASTRO

10. Michal DVOŘÁK - AC SPARTA PRAHA

BAUHAUS Cup Juniorů

1. Ondřej ŠAFRÁNEK - Roman Kreuziger Cycling Academy

2. Jan ŘEHOŘ - SK PETŘÍN PLZEŇ

3. Richard KOBR - Roman Kreuziger Cycling Academy

4. Jaromír KOHOUT - Roman Kreuziger Cycling Academy

5. Dalibor JOHÁNEK - ČEZ Cyklo Team Tábor

6. David ŠIMEČEK - CYCLING ACADEMY TÁBOR

7. Petr HLADÍK - Roman Kreuziger Cycling Academy

Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity)

1. místo Pavel Kelemen (ATT INvestments) 5b

LIV BOHEMIA SEKT CUP (ženy)

1. Nela SLANÍKOVÁ - TEAM DUKLA PRAHA

2. Kateřina VAVERKOVÁ - COPR TJ PŘEŠTICE

Master CUP

1. Zdeněk RUBÁŠ - AC SPARTA PRAHA

2. Jakub KUBIAS - Roman Kreuziger Cycling Academy

3. Libor FAIR - Roman Kreuziger Cycling Academy

4. David HRUBEŠ - Superior Team

 

Foto David Chmelík, Pavel Křikava

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new