Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Nejúspěšnější sportovec Plzeňského kraje 2023 je paraplavec z Tachova! FOTKY

18.04.2024 10:45

V pondělí 15. dubna se v Měšťanské besedě v Plzni konalo vyhlášení vítězů ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2023.

Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (1)
Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (1)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (3)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (2)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (4)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (5)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (6)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (7)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (8)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (10)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (9)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (11)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (12)Sportovec Plzeňského kraje 2023_0424_PK (13)

V pondělí 15. dubna se v Měšťanské besedě v Plzni konalo vyhlášení vítězů ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2023. Slavnostního udílení cen nejúspěšnějším sportovním týmům, jednotlivcům a trenérům se zúčastnili představitelé města Plzně a Plzeňského kraje.

Záštitu nad akcí převzal primátor města Plzně Roman Zarzycký a hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. Společenským večerem provedl moderátor Radek Šilhan. Jako hudební hosté vystoupily zpěvačky Petra Zubčáková a Veronika Khek Kubařová.

V kategorii Sportovec Plzeňského kraje 2023 byli nominováni za okres Plzeň-sever atletka Petra Sičaková z AK Škoda Plzeň, za okres Klatovy šachista Tomáš Hurdzan z Šachklub Sokol Klatovy, za okres Domažlice vzpěrač Karel Rada z Fitness Staňkov, za okres Rokycany hráčka bowlingu Petra Otec Hanzlovská z Bowling Rokycany, nominace za Plzeň – město sportovní střelec Jiří Přívratský z SSK Olymp Plzeň a paraplavec David Kratochvíl z Plaveckého klubu Tachov.

Absolutním vítězem Plzeňského kraje za rok 2023 se stal paraplavec David Kratochvíl z Plaveckého klubu Tachov.

Ostatní kategorie:

V kategorii Junior byli nominováni talentovaný hokejista HC Škoda Plzeň Adam Jiříček, vodní pólisté KVS Plzeň Jakub Pechman a Vojtěch Sochor, lukostřelec 1.LK Plzeň Jan Dobrý, golfista Jakub Janda z RGA Greensgate Plzeň a v nominaci se objevil také brankářský talent roku 2023 Viktor Baier z Viktorie Plzeň, házenkář Talent Týmu Daniel Bláha.

Vítězem kategorie se stal hráč z Talent Týmu Plzeňského kraje a člen reprezentačního týmu České republiky v házené Daniel Bláha.

V kategorii Juniorka byly nominovány házenkářka Tereza Panošková z týmu DHC Plzeň a Kristina Lebová, golfistka RGA Greeensgate Plzeň, atletka AK Škoda Plzeň Kateřina Matoušková.

Vítězkou kategorie Juniorka se stala atletka plzeňské Škodovky Kateřina Matoušková.

Do kategorie Kolektiv mládež byly nominovány celkem tři týmy –AK Škoda Plzeň juniorky, AK Škoda Plzeň junioři a golfisté z RGA Greensgate. Všechny tři týmy byly oceněny bez ohledu na umístění.

V kategorii Trenér byli nominováni trenéři Talent Týmu Plzeňského kraje Jiří Hynek a Petr Štochl, dále trenérka Veronika Jonáková z 1. LK Plzeň, trenér A týmu SK Interobal Plzeň Marek Kopecký a fotbalový trenér FC Viktoria Plzeň Miroslav Koubek.

Ocenění se dostalo takřka na všechny trenéry. Bez umístění byli vyhlášení pánové Marek Kopecký, Petr Štochl a Miroslav Koubek.

V kategorii Kolektiv handicapovaní byly oceněny oba nominované týmy SKH Meteor Plzeň a SK Indians Plzeň.

Za kategorii Handicapovaní jednotlivci si odnesl ocenění paralukostřelec Karel Davídek z TJ Halma Plzeň.

Mezi nominované týmy v kategorii Kolektiv muži se zařadili futsalisté SK Interobal Plzeň, střelci SSK Dukla Plzeň, házenkáři Talentu Plzeň, fotbalisté FC Viktoria Plzeň, lukostřelci 1. LK Plzeň a pozemní hokejisté TJ Plzeň – Litice. 

Kategorii Kolektiv muži ovládl tým FC Viktoria Plzeň.

Do kategorie Kolektiv ženy byly nominovány lukostřelkyně 1. LK Plzeň, hráčky pozemního hokeje TJ Plzeň – Litice a atletky AK Škoda Plzeň.

Vítězem kategorie Kolektiv ženy se stalo extraligové družstvo žen AK Škoda Plzeň, které obhájilo loňské prvenství.

I v letošním roce byla vyhlašována kategorie Kolektiv MIX. Do kategorie MIX bylo nominováno sourozenecké duo Schejbalovi z SSK Olymp Plzeň a dvojice střelců z SSK Dukla Plzeň Veronika Blažíčková a Ondřej Kupec.

Cenu za kategorii Kolektiv MIX převzala dvojice Veronika Blažíčková a Ondřej Kupec.

Nejvíce nominací bylo v kategorii Muži. Jmenovitě Dominik Sládek – vzpěrač TJ Slavoj Plzeň, Lukáš Rešetár - hráč SK Interobal Plzeň, atlet Michal Forejt – AK Škoda Plzeň, sportovní střelci Petr Nymburský, František Smetana a Matěj Rampula – SSK Dukla Plzeň, házenkář Jakub Douda – Talent tým Plzeňského kraje, sportovní střelci Martin Podhráský a Pavel Schejbal – SSK Olymp, lukostřelec Erik Ebermann – 1.LK Plzeň, Adam Uhlíř – pozemní hokejista Plzeň-Litice, Pavel Šulc –fotbalista FC Viktoria Plzeň.

Celkovým vítězem v kategorii Mužů se stal střelec SSK Olymp Plzeň Jiří Přívratský.

V kategorii Ženy byly nominovány atletky Tereza Hrochová a Tereza Petržilková z AK Škoda Plzeň, sportovní střelkyně Veronika Blažíčková z SSK Dukla Plzeň, Lucie Duchková hráčka pozemního hokeje TJ Plzeň – Litice, plavkyně Kristýna Horská z Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň a lukostřelkyně Marie Horáčková z LK Arcus Plzeň.

Celkovou vítězkou v kategorii Ženy se stala lukostřelkyně z LK Arcus Plzeň Marie Horáčková.

Do síně slávy byli uvedeni cyklista Antonín Bartoníček, sportovní střelec Miroslav Varga a atlet Vlastimil Zwiefelhofer.

 

Foto Plzeňský kraj

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT