Pět stovek dětí soutěžilo na Sportovních hrách mateřských škol - FOTKY

16.05.2017 19:29

Známe vítěze největší akce pro předškoláky v Plzni! Na Městském atletickém stadionu ve Skvrňanech změřily síly děti z 25 mateřských škol.

SMHŠ_2017
SHMŠ_ŽabáciSHMŠ_NástupSHMŠ_Vítěz_27.MŠ

Vítězem druhého ročníku sportovních her se stala 27. mateřská škola, druhá skončila 90. mateřská škola a třetí 38. mateřská škola. Všichni účastníci dostali drobné ceny a soutěžící navíc diplom. Všech 25 zúčastněných mateřských škol získalo diplom a sportovní vybavení za celkem 28 tisíc korun.

"Do budoucna budeme chtít pokračovat v pořádání sportovních her takovouto poutavou formou, aby sport byl pro děti zábavou,“ uvedla náměstkyně primátora Eva Herinková.

Každá školka vyslala do boje osmičlenné družstvo složené z trojice chlapců a jednoho náhradníka, tří děvčat a jedné náhradnice. Ostatní děti ze školky fandily svým spolužákům. Týmy bojovaly v kategoriích hod do dálky pěnovým míčkem, běh na 4x6 metrů, skok z místa a přeskakování a podlézání překážky. Týmovou kategorií byla běžecká štafeta šestičlenných družstev. Pro všechny děti byl připraven dobrovolný individuální běh na 400 metrů o titul "Předškolní běžec města Plzeň“. Děti, které nezávodily se bavily v relax zóně, kde mohly tancovat s maskotem soutěže, vyzkoušet si golf a další sporty na celkem 11 stanovištích.

Další sportovní akce pro děti z mateřských a základních škol se uskuteční 21. června, kdy se bude  za Plazou konat Festival sportu Plzeň. Dopolední program bude pro školy, odpoledne si může přijít zasportovat i veřejnost. Na začátku nového školního roku čeká děti Sporťáček 2017 Plzeň – Festival sportu pro děti.