Auto CB ŠKODA ZSA

Plzeňanky přivezly zlato z MS ve sportovním aerobiku – FOTKY

09.11.2022 13:16

Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech se konalo 2. - 4. listopadu v Ostravě v industriálních prostorách ostravské multifunkční auly Gong. Mezi reprezentanty ČR se nominovaly i závodnice Aerobik klubu LADY Plzeň a domů ze šampionátu přivezly titul mistryně světa v kategorii Adult duo.

MS aerobik_zlato Plzeň_1122 (1)
MS aerobik_zlato Plzeň_1122 (1)MS aerobik_zlato Plzeň_1122 (1)MS aerobik_zlato Plzeň_1122 (2)MS aerobik_zlato Plzeň_1122 (3)MS aerobik_zlato Plzeň_1122 (4)

Mistroství světa se zúčastnilo 520 závodníků z 11 zemí světa, špičku tvořili převážně zástupci České republiky, Austrálie a Belgie. Soutěžilo se v 7 soutěžních kategoriích. Plzeňské duo ve složení Barbora Bucháčková a Eliška Fajfrlíková již v minulosti slavilo nemalé úspěchy na mezinárodních závodech. Eliška Fajfrlíková v kategorii jednotlivci získala první medaili na mezinárodním poli v roce 2012, ale vytouženého zlata se dočkala až na tomto šampionátu.

„Je to pro nás neskutečná odměna za tréninky, které závodnice absolvují. Příprava je náročná, vzhledem k tomu, že Barbora Bucháčková je studentkou Lékařské fakulty v Plzni a Eliška Fajfrlíková Fakulty biomedicínského inženýrství v Kladně. Děvčata přesto prokázala velké zlepšení hlavně v synchronizaci," prozradila trenérka týmu Tereza Fajfrlíková.

Barbora Bucháčková byla navíc zraněná, proto se děvčata nemohla zúčastnit ani Mistrovství České republiky a všechnu přípravu tedy směřovala k účasti na světovém šampionátu. „Být ve finále, to byl náš cíl a ono je z toho zlato, stále tomu nemohu uvěřit. Děvčata zajela krásnou sestavu, jsou to bojovnice a mám velkou radost, že tento boj nevzdala,“ říká Eva Fajfrlíková druhá z trenérek a předsedkyně Aerobik klubu LADY Plzeň.

Na šampionátu měl plzeňský klub LADY zastoupení i v kategorii aerobik fitness grande, který s choreografií DJ BOBO ve složení Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková, Barbora Hajžmanová, Hana Malánová, Kateřina Jiskrová, Adéla Duchková, Anežka Havlíková vybojoval krásné 6. místo. „I z tohoto umístění máme velkou radost, konkurence australských a belgických týmů byla obrovská. Radovali jsme se již z postupu do finále, že se nakonec umístí tým v top šestce je veliký úspěch,“ pochválily tým obě trenérky.

Foto Aerobik klub LADY Plzeň z.s.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Depo 2015
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT