Pojďte s námi běhat pro pejsky! Pomozte útulkům

06.09.2018 11:56

V sobotu 8. září se v Borském parku v Plzni poběží charitativní běh, výtěžek z akce poputuje do dvou útulků v regionu, do Dýšiny a do Tachova. 

utulek2
utulek2utulek

V sobotu 8. září se bude v Plzni konat charitativní běh ve prospěch dvou psích útulků. Část výtěžku z běhu půjde do Tachova do Útulku U Šmudliny a druhá část pak Pro psí voči do Dýšiny.

Akci společně připravují organizace Rozběháme Česko a Běhejme a pomáhejme útulkům. Jde o třetí ročník konaný v Plzni. "My už takto pomáháme pět let, ale v Plzni je ta akce potřetí. Za celou dobu jsme pro celkem jednadvacet útulků nasbírali už více než milión korun. Za tyto peníze si útulky zajistili potřebné věci pro provoz," uvedl pořádající Petr Sokolík.

Sobotní běh se bude konat v Borském parku v Plzni, na účastníky čekají dvě trasy, pěší i chodecká. "Chtěli jsme vyjít všem, nepoběží se na nějaký čas, nikdo nebude na stupni vítězů. Smyslem akce je jednak pomoc útulkům a pak, aby se účastníci proběhli či prošli se svými přáteli. Startovné sto korun se dává u registrace do kasičky, děti do patnácti let neplatí," vysvětlil Sokolík.

Tachovský útulek už s organizací jednou spolupracoval. "Je nám ctí, že bylo už podruhé rozhodnuto, že akce Během pomáháme útulkům, pomůže právě našemu útulku v Tachově. Pořadatel, pan Sokolík, sleduje naší práci a ví, že ji skutečně děláme na maximum. Vážím si toho, když je naše snaha oceněna. Budeme rádi, když se na akci zviditelníme a třeba se k nám někdo přijde podívat a adoptuje si pejska. Pokud se podaří vybrat dobrovolnické vstupné, moc nám to finančně pomůže. Na akci se moc těším já i mí kolegové," říká vedoucí tachovského útulku U Šmudliny Gabriela Jägerová.

Registrace závodu je naplánována na 16. hodinu, start potom v 17 hodin. Bude také ukázka psí agility, rozcvička i prezentace útulků.

MS
Foto+plakát: archiv organizace Běhejme a pomáhejme útulkům
 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Stodola černá ovce_copy_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠODA Plus 3x