13.07.2026 14:45 13.07.2026 18:57
08.07.2026 19:06 13.07.2026 12:26
Otřesný čin v Domažlicích. Neznámá osoba poškodila kočárek chemikálií, zranil se kojenec
12.07.2026 21:00
V neděli odpoledne proběhlo vyhlášení Vesnice roku Plzeňského kraje 2026 ve Všerubech na severním Plzeňsku
Série s Litvínovem pokračuje, Plzeň ztratila i druhý souboj
Po prvním duelu Škodovka uznala prohru, chtěla si celý zápas zrekapitulovat a poučit se z chyb. Bohužel i při dnešním duelu nedokázala urvat vítězství a ze severu Čech se vrací bez bodu.
První bod v předkole play off bral Litvínov, Škoda úvodní duel prohrála 2:4. „Těžké samozřejmě skousnout takovou porážku. Dvě třetiny z naší strany byly slušné, v té třetí jsme tam měli dva výpadky, Litvínov je ofenzivně laděné mužstvo a dokázal toho využít. Celkově byly v zápase šance na obou stranách. Nás skvěle držel celý zápas gólman. Jen v té třetí třetině už Litvínov dokázal ty své možnosti využít,“ uvedl po prvním zápase Miroslav Indrák, který si připsal asistenci prvního gólu.
I druhý souboj byl pro Škodovku ve znamení porážky. Verva porazila Plzeň 4:1 a sérii tak zatím s čistým štítem ovládá Litvínov.
Série má nyní jednodenní pauzu. Potřetí se oba soupeři potkají v sobotu devátého března, kdy se v Plzni úvodní buly vhodí v 16:30.
Plzeňský tým se na domácím ledě pokusí o vylepšení reputace. „Byl to urputný, vyrovnaný boj. Litvínov se dostal vedení a rozhodly dvě inkasované branky ve druhé třetině. Nám se podařilo snížit, ještě tam byly náznaky, ovšem domácí využili své šance, my se bohužel se zakončením trápíme. Jedna vstřelená branka je hrozně málo. Je to 0:2 na zápasy, teď jedeme do Plzně a určitě neskládáme zbraně, dokud Litvínov neudělá třetí bod. My budeme bojovat a snažit se to zdramatizovat," uvedl po boji trenér Plzně Petr Kořínek.
Branky a nahrávky: 13. D. Kaše (Hlava, Šalda), 24. Kirk (Sukeľ, Baránek), 30. Hlava (D. Kaše, Jaks), 52. Kirk – 38. M. Soukup (Jansa, Straka)
Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Foto ilustrační