Škodováci válí. Čtvrtku na halovém MČR ovládla Petržilková - FOTKY

20.02.2023 8:41

O víkendu 18. až 19. února se konalo halové mistrovství České republiky mužů a žen v Ostravě. Na jednom z vrcholů atletické halové sezóny měli Škodováci opět spoustu důvodů k radosti.

Petržilková T
Petržilková TForejt JIMG-20230218-WA0111IMG-20230218-WA0118Adámek , ŠtefelaIMG-20230218-WA0124Procházka Tštafeta

Tereza Petržilková se v Ostravě posunula na deváté místo historických tabulek. „O tu rozhodně největší a nejkrásnější radost se postarala Tereza Petržilková. Škodovácká supestar ve finále na 400m předvedla divákům nádherný sólo závod a souboj s časomírou, která ji v cíli potěšila časem 52,19 sec. Ostrý splněný limit na mistrovství Evropy, nový absolutní osobní rekord a momentální vstupenku mezi absolutní čtvrtkařkou evropskou extratřídu,“ popsal úspěch atletky Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

„Výškařský sektor byl svědkem souboje dvou největších es této disciplíny v naší zemi. Jan Štefela vs. Josef Adámek. Ten lepší byl Jan Štefela za 219 cm. Ze stříbra se pak radoval Adámek,“ informoval Michal Černý a dodal: „Nový osobní rekord 17,17m musel z rukávu vytáhnout Jakub Forejt v koulařském sektoru. Jeho výkon tak znamenal další medailovou radost pro Plzeň, v podobě bronzu.“

Celý mistrovský program završily štafety na 4x200 metrů. „Jako první a v novém krajském rekordu se prohnalo cílovou páskou škodovácké kvarteto žen na 4x200m. Ve složení Petržilková, Jánská, Šefránková a Kárníková. Tato trojice dorostenek společně s velezkušenou Petržilkovou okoukli tento víkend všechny tipy a triky, které štafety nabízejí,“ řekl Michal Černý a prozradil, že hned za týden se dorostenecké kvarteto pokusí na MČR o překonání českého rekordu na této trati.

„Další radosti udělali plzeňské výpravě i nové osobní rekordy koulaře Procházky nebo vytrvalce Fialy. Výbornou formu měli v Ostravě i sprintér Rež nebo vícebojařka Salcmanová,“ dodává Michal Černý.

Foto AK Škoda Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24