Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

19.05.2024 16:02

Bouralo se na dálnici D5, auto narazilo do svodidel na km 114 ve směru na Prahu. Jeden pruh je neprůjezdný.

Další nehoda je u Chotíkova na silnici 20, střetla se dvě auta. Nehoda je bez zranění

Sportovní areál Prokopávka je otevřený, slouží sportovním klubům i veřejnosti

12.07.2021 13:54

Moderní sportovní areál Prokopávka v Plzni Bolevci už mohou lidé využívat ke sportovním aktivitám a zážitkům. Město jej slavnostně otevřelo v pondělí 12. července.

 

DSC_0034
DSC_0034231465791081112DSC_0019DSC_0025DSC_0035DSC_0047DSC_0040DSC_0053DSC_0064

Rekonstrukce celého sportoviště za více než 200 milionů korun bez DPH začala v září 2019, to nyní poskytuje komplexní nabídku aktivit pro sportovní kluby i veřejnost. Vznikla zde nová sportovní hala, malá tělocvična a ubytovací zařízení s restaurací. Ve vnějších prostorách prošlo revitalizací fotbalové hřiště s umělým travním povrchem, město vybudovalo zcela novou in-line dráhu, parkoviště i rampu pro pěší a vozíčkáře.

„Jsem velmi rád, že se podařilo zrekonstruovat sportovně-relaxační areál právě v oblasti Lochotína a Bolevce, neboť obyvatelé těchto plzeňských čtvrtí tak mají sportovní vyžití v blízkosti a nemusí dojíždět do vzdálenějších lokalit v Plzni. Současně tak mohou návštěvu sportovního areálu spojit s procházkou kolem Boleveckých rybníků, které se nachází v blízkosti, a strávit tak celý den v přírodě,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

„Město Plzeň dlouhodobě podporuje sport v regionu a kompletní revitalizace areálu Prokopávka je jednou z možností, jak sportovcům nabídnout další moderní, funkční a plnohodnotné sportoviště s odpovídajícím zázemím. První etapa zahrnovala rekonstrukci tří navzájem propojených budov ubytovny a tělocviční haly a nástavbu dvou podlaží s plochou střechou. Vznikla moderní restaurace, recepce a pokoje ubytovacího zařízení, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost nebo nová malá tělocvična,“ řekl první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce patří oblast sportu.

Podle vedoucí Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně Veroniky Krupičkové, jejíž odbor měl rekonstrukci na starost, trvaly práce 20 měsíců, město převzalo hotovou stavbu od společnosti Metrostav 12. dubna 2021. „Vybudovalo se také fotbalové hřiště s hrací plochou 70 x 105 metrů, čtyři metry široká a 302 metrů dlouhá in-line dráha a parkoviště pro zhruba 60 aut,“ upřesnila Veronika Krupičková.

Provozovatelem sportovního areálu Prokopávka je od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň, město s klubem uzavřelo nájemní smlouvu do konce roku 2033. „Na Prokopávku se vrací fotbalisté SSC Bolevec a v současné době probíhají jednání o pronájmech sportovní haly a tělocvičny na box. Spuštění hlavního provozu areálu plánujeme na začátek srpna, kdy začínají soustředění a přípravy na dlouhodobé soutěže sportovních klubů,“ řekl za provozovatele TJ Lokomotiva Plzeň její předseda Pavel Froněk. Ten také věří, že cestu na plzeňskou Prokopávku si najdou i jednotlivé sportovní svazy České republiky za účelem pořádání soustředění a reprezentačních srazů. TJ Lokomotiva Plzeň má bohaté zkušenosti s provozováním sportovní haly na Slovanech. Ve spolupráci její a města se podařilo kompletně zrekonstruovat a rozšířit celý slovanský areál, který hojně navštěvují profesionální i amatérští sportovci a široká veřejnost.

 

Foto: QAP.cz, Magistrát města Plzně

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT