V Sušici soupeřili dřevorubci

01.05.2011 20:11

V sobotu 30. dubna se v Sušici na Klatovsku opět utkali borci v dřevorubeckém sportu. Stejně jako minulý víkend v Plzni, i tady jsme měli dvě želízka z Plzeňska, Jana Kamíra a Zdeňka Maťhu. Jan Kamír skončil opět na stupních vítězů!

S6304163
S6304165S6304144S6304152S6304163

Na prosluněném náměstí Svobody v Sušici proběhla v sobotu 30. dubna druhá a poslední kvalifikace pro Mistrovství ČR 2011 Stihl Timber Sports tedy soutěž dřevorubců. I Plzeňsko mělo své dva favority, Jana Kamíra z Oplotu u Přeštic a Zdeňka Maťhu z Oseka u Rokycan.

Po opatrném rozjezdu celého startovního pole v první disciplíně Stock Saw, kde stačil na nejlepší výkon Janu Kamírovi čas 16,23, předvedli závodníci maximální výkony a navzájem si nic nedarovali. V disciplínách Standing Block Chop i Single Buck byl nejlepší Jan Svoboda, který i přes tento fakt šel na poslední disciplínu se čtyřbodovou ztrátou na Jana Kamíra. Nakonec si obhájce titulu z loňska Jan Svoboda odnesl i ze Sušice první místo. Jan Kamír na něj ztratil jen dva body.

Zdeněk Maťha skončil na sedmém místě se ztrátou 13 bodů na Svobodu. Lépe se mu dařilo minulý víkend v Plzni, kde skončil na nepopulárním čtvrtéím místě.