Viktorka doma porazila Teplice

29.10.2010 17:45

Fotbalová Gambrinus liga pokračovala v pátek 29. října od 18:15 hodin v Plzni čtrnáctým kolem, ve kterém se utkali fotbalisté FC Viktoria Plzeň s FK Teplice.

viktoria _teplice
viktoria _tepliceviktorka _teplice1viktorka_tepliceviktorka_teplice3viktorkaTeplice

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 4:2 (2:0, 2:2)

Čtrnáctým kolem pokračovala v pátek 29. října Gambrinus liga v Plzni, kde se proti sobě postavili hráči FC Viktoria Plzeň a FK Teplice. Utkání začalo v 18:15 hodin a  před jeho začátkem uctil stadion minutou ticha památku fotbalisty Rapidu Plzeň Petra Žitníka, který tragicky zahynul 17. října. Hráči Viktorky nastoupili opět s černými páskami na rukou.

Už v prvním poločase se domácí Plzeň ujala vedení, které si po celé utkání nenechala vzít. V 8. minutě dal Teplicím první gól Milan Petržela a ve 34. minutě přidal branku David Bystroň. Hosté odcházeli po prvním poločase do šaten za stavu 0:2.

V druhé půli utkání došlo na góly až téměř po čtvrthodině, čekání ovšem stálo za to. V 57. minutě zvýšila Plzeň vedení gólem Jana Rezka na 3:0 a Teplice v mžiku reagovaly brankou Milana Matuly v 59. minutě a snížily na 1:3. Pár minut před koncem zápasu pak Plzeň přidala čtvrtou branku, opět díky Milanu Petrželovi - 4:1. A v 84. minutě si ještě zagólovaly Teplice, když na 2:4 dotlačil konečný výsledek teplický Vondrášek. Na skóre už nic nezměnilo ani tříminutové prodloužení.

Jak hodnotí utkání samotní hráči?

„Utkání se nám určitě povedlo tak, jak jsme si představovali. Zápas to byl těžký, Teplice měly také vítěznou šňůru. Respekt z nich šel. Porvali jsme se s nimi a zápas zvládli podle svých představ. Jsme určitě spokojení,“ řekl po zápase Milan Petržela.

„Určitě jsme šťastní, že se nám povedlo zvítězit. Všichni čekali, že klopýtneme podruhé. Naštěstí jsme zápas zvládli a zaslouženě vyhráli. Musíme také vzpomenout na Petra, všichni jsme to měli před zápasem v hlavách. David Limberský měl dokonce v očích slzy. Zápas tak pro nás určitě nezačínal lehce. Teplice hrály moc dobře a já byl ke konci utkání na pokraji sil,“ zhodnotil utkání kapitán Horváth.

Zápas jsme pro Vás sledovali online. Připomeňme si průběh utkání mezi Plzní a Teplicemi

Utkání začalo

8. min. Plzeňský Milan Petržela dává první gól utkání a Plzeň vede 1:0!

16. min. teplický hráč Matula leží na zemi, hra pokračuje, sudí nepíská

23. min. faul na Petrželu před šestnáctkou, Horváth gól nedal

34. min druhý gól do branky Teplic poslal David Bystroň, Plzeň vede 2:0!

35. min. Petržela dostává žlutou kartu za simulovaný pád

39. min. další plzeňský hráč dostává žlutou, je to Pavel Horváth za reakci na rozhodnutí sudího

41. min. žlutou kartu dostává Sparťan Aidin Čajič

skončil první poločas

začal druhý poločas

47. min. žlutá karta pro teplického Matulu

51. min. Rezkovia po nahrávce Petržely trefil nohy teplického brankáře

57. min. plzeňský Jan Rezek posílá míč do teplické branky a Plzeň vede 3:0

59. min. Teplice konečně překonaly plzeňského brankáře a díky Milanu Matulovi snižují skóre na 1:3

65. min. velká šance hostů, kterou ale nedokázali proměnit

68. min. střídání v plzeňském týmu, útočníka Marka Bakoše nahrazuje kolega Michal Ďuriš

77. min. střídání v teplickém týmu, z hřiště jde Ljevakovič a přichází Zoubele

81. min. Plzeň dává gól, Milan Petržela poslal míč do sítě Teplic a svému týmu vylepšil skóre na 4:1!

82. min. Teplice opět střídají, místo Stožického jde do hry Kalivoda

84. min. teplický Vondrášek dává gól a snížil vedení Plzně na 2:4

90. min. prodlužuje se o tři minuty

93. min. Pavlík dostává žlutou kartu za zdržování

Konce zápasu, Plzeň porazila Teplice 4:2