Viktorka jede z Edenu bez bodu, prohrála se Slavií

20.05.2023 20:15

Předposlední výjezd plzeňské Viktorky se nepovedl, Plzeň prohrála se Slavií 1:2. Druhá Slavia tak nedovolila první Spartě oslavit titul.

fc viktoria

Slavia se dostala rychle do vedení díky Jurečkovi. Vyhrála první poločas 1:0, i když v závěru první půle měla ještě dvě obrovské šance. Zasáhl ale výborný plzeňský brankář Staněk.

Viktorka vyrovnala ryche po příchodu z kabiny, Jan Kopic pohlednou patičkou našel Rafia Durosinmiho a nigerijský snajpr se trefil již počtvrté z posledních pěti duelů.

Štastnější ale nakonec byli domácí, dvacet minut před koncem sešívané znovu poslal do vedení aktivní Jurečka. Ten po přihrávce Dorleyho opřel svou krásnou střelu o tyč až za záda Staňka.

„Slavia doma vyvíjí vždy velký tlak, ale nepouštěli jsme je do nějakých velkých šancí. Odehráli jsme tady docela dobré utkání. Sami jsme si něco vypracovali, škoda té poslední příležitosti, kdy jsme měli velký závar. Kluci by si za dnešní výkon a přístup remízu zasloužili,“ uvedl po zápase končící trenér Michal Bílek.