QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Zimní Olympiáda dětí a mládeže se bude konat v Plzeňském kraji

23.11.2022 11:32

Na lednové soutěže mladých sportovců v Královehradeckém kraji naváže v roce 2025 zimní soupeření krajských výprav v Moravskoslezském kraji a v roce 2027 se největší česká multisportovní akce uskuteční v Plzeňském kraji.

olympijskytym.cz

Plzeňský kraj přivítal tisíce mladých sportovců v červnu 2015 při letní edici. Nyní bude hostit i zimní událost. „Oba kraje předložily výborné kandidatury, které by byla škoda nevyužít. A tak jsme se inspirovali u Mezinárodního olympijského výboru, jenž zároveň přidělil olympijské hry Paříži pro rok 2024 a Los Angeles pro rok 2028, a sáhli jsme k podobnému kroku. Vážíme si toho, že kraje mají velký zájem hostit akci, která je celoživotním zážitkem pro tisíce mladých sportovců,“ řekl Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru.

Zimní hry se budou v Plzeňském karji konat poprvé. „Plzeňský kraj má Šumavu, překrásné území s národním parkem. Proč nevyužít turistickou část Šumavy a nepozvat mladé sportovce na Špičák, moderní areál, který je ideální pro hlavní dějiště olympiády. Dalšími místy soutěžních klání pak budou Klatovy, druhé největší město kraje, a také Sušice, Domažlice a vzhledem k partnerské spolupráci s příhraničním Německem také Hohenzollern - Bavorská Železná Ruda. Bude to pro nás zajímavé srovnání s organizací letní verze her, které jsme pořádali před sedmi lety. Věřím, že se nám i do zimních her podaří vetknout vše, co sportovci potřebují, a především to, že si odnesou skvělé zážitky,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

„Posunutí termínu o dva roky pro nás znamená více času na přípravu a věříme, že o to lepší zážitek všem mladým sportovcům připravíme. Například slavnostní zahájení bychom chtěli mít přímo na Špičáku, který bude hlavním centrem všeho dění,“ doplnil Rudolf Salvetr, předseda Organizačního výboru a zastupitel Plzeňského kraje.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003 a je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let. 

 

Foto ilustrační olympijskytym.cz

 
SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi