Soutěž kniha Pomp promo_copy

Tísňovou linkou si poraněná žena přivolala pomoc

22.06.2011 12:28

Plzenští městští strážníci poskytli rychlou pomoc 88leté paní, která doma upadla, díky tísňové lince seniorů. Stařenka nakonec potřebovala sanitku.

znak Městská policie Plzeň

88letou Plzeňanku převezli v úterý 21. června dopoledne záchranáři na Interní oddělení do Fakultní nemocnice na Bory poté, co doma upadla. Naštěstí měla při sobě tlačítko Tísňové linky, kterým si přivolala pomoc strážníků.

"88letá paní se doma při pádu uhodila do hlavy. Naštěstí měla při sobě tlačítko Tísňové linky, kterým si přivolala pomoc strážníků," uvedla mluvčí Městské policie v Plzni Jana Pužmanová s tím, že strážníci našli paní v kuchyni, jak leží na zemi. "Protože se nedalo vyloučit její případné vnitřní poranění, byla na místo neprodleně zavolána i pomoc Rychlé záchranné služby." Během dvou uplynulých dnů se jedná již o druhý zásah strážníků v rámci tísňové linky seniorů.

Městští strážníci také pomáhali kolem 20. hodiny 38letému Slovákovi, který na Americké třídě náhle upadl na chodník. "Hlídka si ho všimla při zajišťování veřejného pořádku při hudební produkci. Muž náhle upadl na chodník a měl pravidelné záškuby svalstva celého těla. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali zdravotníky. Ti jej převezli k dalšímu vyšetření do Městské nemocnice Privamed," dodala Pužmanová.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Muzeum strašidel_copy_copy_copy