QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

73letá seniorka se ztratila v lese, šla s manželem na houby

19.09.2023 16:34

Pátrání po ztracené houbařce má naštěstí úspěšný konec. Jak potvrdila policie, žena byla v pořádku vypátrána.

cviceni

"Policisté na tísňové lince 158 přijali včerejšího dne před 12. hodinou oznámení o pohřešování ženy, která se ztratila v lese nedaleko obce Vidžín na severním Plzeňsku. Manželský pár se v ranních hodinách vydal do lesa na houby, ale kolem 11. hodiny se během malé chvilky ztratila oznamovateli jeho třiasedmdesátiletá manželka," uvedla mluvčí poicie Eva Červenková.

Manžel se pokoušel ženu sám najít. Asi po hodině ale zavolal pomoc. "Na základě oznámení se během chvíle rozběhla pátrací akce po pohřešované ženě, u které byla vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu obava o její život. Do pátrací akce se zapojily záchranné složky jak z Plzeňského, tak i z Karlovarského kraje, neboť les se nacházel na hranici těchto krajů," doplnila policejní mluvčí.

Po seniorce pátrali policisté z obvodních odděleních, dopravní policisté, hasiči i drony přes dvě hodiny.  "Nakonec ženu našla hlídka dopravní policie poblíž jedné vesnice asi kilometr od místa ztracení," říká dále Eva Červenková.

I v souvislosti s tímto případem a houbařskou sezónou policisté doporučují několik základních rad při pohybu v přírodě a neznámém terénu.

  • Před samotným výletem do přírody zhodnoťte váš aktuální zdravotní stav a své síly, aby vám nedošly třeba při návratu zpět.
  • Mějte u sebe nabitý mobilní telefon a případně si do něj stáhněte aplikace, které vám pomohou s orientací v terénu.
  • Vezměte si s sebou drobnou svačinu a malé pití.
  • Vhodně se oblečte dle aktuálních povětrnostních podmínek a sledujte předpověď počasí v dané lokalitě.
  • Dejte vždy někomu z blízkých vědět o vašem výletu, a pokud je to možné, nechoďte na delší procházky sami.
  • Své blízké mějte vždy ve svém dohledu.


foto: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24