QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

84. babybox slavnostně otevřel čert, anděl a Mikuláš – FOTKY

06.12.2022 9:29

Babybox. Bedýnka, která poskytla pomoc již 246 dětem. V Plzeňském kraji se box nachází v Klatovech, Plzni, Domažlicích, Rokycanech a nově také v Tachově.

slavnostní otevření babybox_Tachov_1222_babybox (1)
slavnostní otevření babybox_Tachov_1222_babybox (1)slavnostní otevření babybox_Tachov_1222_babybox (3)slavnostní otevření babybox_Tachov_1222_babybox (4)slavnostní otevření babybox_Tachov_1222_babybox (2)

Tachov byl posledním z velkých měst, ve kterém babybox dlouho chyběl. Celkově 84. box, do kterého beztrestně a zcela anonymně mohou rodiče odložit v tísnivé situaci svého novorozence, byl zřízen v Tachově ve čtvrtek 27. října. Slavnostně otevřen byl v pondělí 5. prosince. Na otevření se dostavil i čert s andělem a Mikulášem. „Zřízení babyboxu v Tachově je pro mě osobně velkým zadostiučiněním, protože jsem město „dobýval“ více než pět let. Babybox se nakonec podařilo zřídit v areálu firmy GRAMMER CZ, s. r. o. v Okružní ulici 2042 mezi pneuservisem a Finančním úřadem,“ uvedl Ludvík Hess, zakladatel babyboxů.

Drtivá většina boxů se nachází v nemocnicích. Babybox v Tachově je nainstalovaný ve firmě, ve které je nonstop hlídací služba. „Nepřetržitá služba ve firmě GRAMMER v případě nálezu děťátka ihned přivolá záchranku,” řekl QAPu Ludvík Hess a dodal: „Je to už třetí babybox, který jsme instalovali na továrně s nepřetržitým provozem.” Podobně umístěné babyboxy jsou ve firmě TOKOZ, a. s. ve Žďáru nad Sázavou a SEKO Aerospace, a. s. v Lounech.

Babyboxy v Plzeňském kraji:

Klatovská nemocnice - otevřen v roce 2009 - 1 dítě

Poliklinika Denisovo nábřeží Plzeň - otevřen v roce 2011 - 5 dětí

Domažlická nemocnice - otevřen v roce 2013 - bezdětné

Rokycanská nemocnice - otevřen v roce 2021 - bezdětné

a nově Tachov firma GRAMMER CZ, s.r.o.

Foto babybox

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new