QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

AKTUALIZOVÁNO: V Horšovském Týně došlo k výbuchu podomácku vyrobeného nástražného výbušného systému

20.02.2024 8:42     21.02.2024 9:46

V noci na dnešek zasahovala policie a záchranná služba v Horšovském Týně na Domažlicku.

výbuch Horšovský Týn_0224_PČR

Policie v pondělí 19. února po dvaadvacáté hodině na tísňové lince 158 přijala oznámení o výbuchu v obci Horšovský Týn, ve Vančurově ulici. Na místo vyjelo několik policejních hlídek, vyslán byl i policejní kynolog se speciálně vycvičeným psem, pyrotechnici a výjezd kriminalistů.

„Aktuálně zasahujeme v Horšovském Týně na Domažlicku, kde došlo podle zatím zjištěných informací k výbuchu. Co bylo jeho příčinou, zjišťujeme. Na místo události jsme povolali také pyrotechnika. Při výbuchu došlo k lehkému zranění jedné osoby,“ informovala v noci mluvčí policie.

Dle posledních informací se měl muž dotknout papírové krabice, která ležela před panelovým domem. Krabice po doteku explodovala. Zraněný muž skončil v nemocnici. „Záchranáři transportovali z místa muže r. 1982 s lehkým zraněním do Domažlické nemocnice,“ potvrdila mluvčí záchranné služby.

Na místo byl povolán i kynolog. „Na místě nyní pracuji policisté včetně služebního kynologa se speciálně vycvičeným psem. Kromě místa samotné události bude provedena prohlídka okolí místa výbuchu. O dalším vývoji budeme následně informovat,“ doplnila v noci mluvčí policie.

Hasiči na místě nezasahovali.

Policie se nadále případem inenzivně zabývá a pátrá po podezřelé osobě.

I v úterý 20. února dopoledne je policie na místě.

„I dnes na místě exploze “podomácku” vyrobeného nástražného výbušného systému, která se stala na volném prostranství u panelového domu, probíhá další ohledání včetně prohlídky širšího okolí," potvrdila mluvčí policie Dagmar Brožová .

Policie na místě zajistila několik kriminalistických stop, které budou nyní podrobeny odborným expertizam. Prověřováním případu se zabývají krajští kriminalisté.

„Žádáme případné svědky události a případné poškozené, kterým byla eventuálně v souvislosti s výbuchem způsobena majetková újma, aby nás kontaktovali na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Stejně tak žádáme řidiče vozidel, kteří projížděli Vančurovo ulicí v Horšovském Týně v nočních hodinách z pondělí 19. na 20. února o poskytnutí záznamů z palubních kamer. Za spolupraci předem děkujeme," dodala mluvčí.

AKTUALIZACE:

„Případ je v současné době právně kvalifikován jako obecné ohrožení. Stále vyvíjíme maximální úsilí pro to, abychom zjistili, kdo tento systém na místo umístil," uvedla mluvčí policie.

Foto PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24