Atletická dráha na střeše tribuny? I tak by mohl vypadat stadion v Plzni – FOTKY

06.03.2023 11:00

Město Plzeň plánuje stavbu nové tribuny na Atletickém stadionu ve Vejprnické ulici ve Skvrňanech. Sportovci by mohli získat nové zázemí i cvičební sál.

ASP_Skvrnany_0008ee_náhled
ASP_Skvrnany_0008ee_náhledASP_Skvrnany_0009ee_náhledASP_Skvrnany_0010ee_náhledASP_Skvrnany_0011ee_náhledASP_Skvrnany_0012ee_náhled

„Atletický klub AK Škoda Plzeň je velmi úspěšný a jako město ho dlouhodobě podporujeme. V současné době však jeho sportovci narážejí na nedostatečné kapacity šaten a tréninkových ploch. Díky nové východní tribuně tak vznikne nejen prostor pro diváky, ale i moderní zázemí pro sportovce,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Klubové šatny se sociálním zařízením a šatny pro hosty jsou navrženy v prvním patře, počítá se rovněž s cvičebním sálem a testovací místností, kterou využijí sportovci k zátěžovým testům. „Druhé patro s tartanovým povrchem by posloužilo sportovcům jako tréninková plocha, během závodů návštěvníkům jako stání. Střecha dostane travnatý povrch, uprostřed kterého vybudujeme tři běžecké tartanové dráhy k tréninku do vrchu,“ popsal Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

Stavba by měla vyjít na zhruba 150 milionů korun bez DPH, způsob financování bude město ještě řešit. Výstavba objektu tribuny je plánována na východní straně atletického areálu. Projekt počítá i s 29 parkovacími místy. „Na stole už máme zpracovanou projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a hned poté, co získáme stavební povolení, zadáme projektovou dokumentaci pro provádění stavby," uvedl Roman Zarzycký.

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Blik blik depo
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠODA Plus 3x