QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Bazén na Lochotíně se blýská novotou. Plavci si rekonstrukci pochvalují – FOTKY

01.11.2023 10:45

Bazén na Lochotíně se postupně opravoval již od roku 2020, kdy se mimo jiné vyměnila vnější ale i vnitřní okna. Poslední etapa rekonstrukce je hotová a bazén se otevírá veřejnosti. Co vše je na bazénu nového? A jak si rekonstrukci pochvalují plavci?

Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (15)
Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (15)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (1)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (2)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (4)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (3)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (5)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (6)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (7)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (9)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (8)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (10)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (11)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (12)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (13)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (14)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (16)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (22)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (17)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (18)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (19)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (20)Bazén Lochotín otevření po rekonstrukci_1123_QAP (21)

Návštěvníky bazénu na Lochotíně přivítá ve vstupní hale nová recepce s turniketovým systémem. To ale zdaleka není vše, pohodlně se převléknete v šatně, ve které naleznete kromě skříněk a sprch také saunu. Po nově zrekonstruovaném schodišti se dostanete k bazénu, který po letech opravdu prokouknul.

„Rozsáhlá rekonstrukce plaveckého areálu je hotová. Udělal se zde nový ochoz velkého a dětského bazénu včetně schodiště, součástí projektu byla i nová hydroizolace, podlahové vytápění, na velkém bazénu je nová prosklená fasáda, rekonstruovala se i recepce,“ vyjmenoval některé z mnoha novinek Tomáš Kotora, ředitel Plaveckého areálu města Plzně.

Návštěvníky, kteří pamatují bazén ze svých dětských let, zajisté potěší, že ač bazén prošel rozsáhlou rekonstrukcí, původní stopky zůstaly nedotčeny.

Bazén se po přestávce slavnostně otevřel 31. října 2023. Už od 1. listopadu bude sloužit nejen výuce plavání, ale také sportovcům a veřejnosti. Při slavnostním otevření si nový bazén vyzkoušeli plavci z PK Slavia VŠ Plzeň.

„Chodila jsem ještě na starý bazén, je to tu úžasný, moc se mi tu líbí. Jsem nadšená z těch velkých oken,“ řekla QAPu plavkyně Natálie Pospíšilová. „Všichni jsme se shodli na tom, že je rekonstrukce hodně znát na šatnách, za ty jsme opravdu rádi a jako bonus je tam i super sauna,“ dodala členka a úspěšná reprezentantka PK Slavia VŠ Plzeň.

Během uplynulých let do bazénu na Lochotíně město Plzeň investovalo přes 50 milionů korun.

„Bazény patří v Plzni obecně mezi nejnavštěvovanější sportoviště a rozsáhlá modernizace toho lochotínského jej posunula mezi moderní a návštěvnicky přívětivé plavecké areály. Doufám, že se zde plavcům bude líbit a pevně věřím, že tato zrekonstruovaná stavba přiláká ke sportu všechny generace,“ řekl při slavnostním otevření bazénu primátor města Plzně Roman Zarzycký.

„Budu moc ráda, když bazén nebude sloužit jen obyvatelům sídliště, ale i všem dětem, seniorům a lidem z Plzně a blízkého okolí. Přeji všem, ať si zde dobře zaplavou,“ doplnila primátora Ivana Bubeníčková, starostka MO Plzeň 1.

Poslední etapa oprav probíhala během letošního léta. Letní stavební práce za téměř 23, 5 milionu korun zahrnovaly mimo jiné rekonstrukci ochozů.

„Během této opravy jsme vyměnili veškeré dlažby v bazénových halách a na schodištích k dětskému i velkému bazénu. Vzhledem ke stáří objektu prosakovala voda z bazénů do spodních podlaží, což ohrožovalo nosné ocelové konstrukce a nové technologie bazénu. Tyto problémy jsme odstranili, zlepšili odtokové podmínky ochozů a zmodernizovali jejich vzhled,“ uvedl zhotovitel.

U velkého bazénu byla vyměněna prosklená fasáda za novou. Výměny se dočkaly i lavice pod fasádou, podél startovacích bloků a u hlediště a byly obložené mramorem. Do lavic bylo instalováno podlahové vytápění. Nyní tak fungují jako topení velkého bazénu a současně jako vyhřívaná sedadla pro plavce.

Plně obnovený provoz bude hned od středy 1. listopadu. „Ve vnitřním bazénu začnou kurzy plavecké školy a odpolední tréninky Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň a samozřejmě také plavání pro veřejnost. Lidé mohou přijít ale například do saun, které jsou oddělené u dámských a pánských šaten, a jsou v ceně vstupného,“ dodal ředitel Plaveckého areálu města Plzně.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new