25.06.2026 12:00
25.06.2026 10:49
Revoluce ve zdravotnictví! Plzeňský kraj spustil online pohotovost zdarma
25.06.2026 9:01
Těšíte se na Mamma Mia!? Podívejte se na FOTKY z generálky!
Betlém na plzeňském náměstí bude kompletní. Biskup položí Jezulátko do jesliček
Přesně týden před Štědrým dnem položí biskup Tomáš Holub sošku Ježíška do jesliček na náměstí Republiky v Plzni jako znamení blížících se Vánoc.
V neděli 17. prosince v 18:00 vyjde z plzeňského biskupství průvod se sochou Jezulátka, kterého biskup Tomáš Holub a starosta ÚMO 3 David Procházka položí do jesliček v betlémě na náměstí Republiky.
V průvodu budou znít adventní a vánoční písně v podání žesťového kvinteta Coda Brass. Průvod se sochou Jezulátka vyjde od budovy plzeňského biskupství (nám. Republiky 35) a projde kolem katedrály sv. Bartoloměje, plzeňského andělíčka přes Adventní trhy až k betlému.
Zapojit se může také široká veřejnost včetně dětí.
Foto Soňa Pikrtová