QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Centrum Plzně opět zdobí pestrobarevné lavičky. Výstava má charitativní přesah - FOTKY

03.07.2024 8:27

Lavičky, které propojují užitek, umění a charitu, se opět objevily ve Smetanových sadech. Tentokrát se o výtvarné ztvárnění laviček postarali studenti Nerudovky.

Barevné lavičky v centru Plzně_0624_QAP (5)
Barevné lavičky v centru Plzně_0624_QAP (5)Barevné lavičky v centru Plzně_0624_QAP (1)Barevné lavičky v centru Plzně_0624_QAP (2)Barevné lavičky v centru Plzně_0624_QAP (3)Barevné lavičky v centru Plzně_0624_QAP (4)

Barevné lavičky zpříjemňují posezení a odpočinek Plzeňanům a návštěvníkům v centru města po celou letní sezonu. Charitativní projekt Plzeňské lavičky organizuje Rotary Club Plzeň Beseda od roku 2005.

I v letošním roce se v centru Plzně objevila výstava barevných laviček. Výtěžek z jejich prodeje půjde na dobrou věc - akce podporuje sdružení HelpMe pečující o mladé lidi postižené dětskou mozkovou obrnou nebo ProCit podporující rodiny dětí s poruchou autistického spektra. Celková pomoc už přesáhla 2,5 milionu korun.

Výtvarné ztvárnění laviček je dílem studentů výtvarných oborů Nerudovky, Střední odborné školy obchodu, užitého umění a designu. Každá z barevných laviček najde svého majitele, ke kterému půjde po skončení výstavy.

Lavičky z předchozích ročníků zdobí mnohé firemní prostory, zahrady, školní nebo nemocniční areály v Plzni.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy