Česká národní banka zavře plzeňskou pobočku

23.06.2024 14:00

Česká národní banka chce s klienty více komunikovat elektronicky, proto omezí počet poboček. Jednou z nich je i pobočka v Plzni.

IMG_1130

Plánované investice do nových technologií výrazně zjednoduší správu bankovních účtů, omezí papírování a skladování dokumentů v písemné formě a rovněž zrychlí vyřizování žádostí a pokynů klientů bez ohledu na to, kde daná státní či veřejná instituce sídlí, případně regionálně působí. „ČNB neustále investuje do svého technologického zázemí s cílem zrychlit a zjednodušit poskytované služby pro své klienty. Znamená to vytvoření nových kvalifikovaných pracovních míst a zároveň i provozní úspory související s digitalizací,“ řekla členka bankovní rady Karina Kubelková.

Se změnami souvisí reorganizace pobočkové sítě. Řízení se postupně sloučí na dva regiony – Čechy a Moravu. Od 1. listopadu 2024 se trvale uzavřou pokladny v Ústí nad Labem, Plzni a Českých Budějovicích. Vklady a výběry bankovek a mincí včetně valut budou moci klienti od 1. listopadu 2024 provádět na pobočkách ČNB v Praze a v Hradci Králové, případně v rámci regionu Morava na pracovištích v Brně nebo v Ostravě.

Bezhotovostní služby bude ČNB v Ústí nad Labem, Plzni a Českých Budějovicích poskytovat do konce roku 2026. Během této doby vznikne centrální back office v Hradci Králové. Půjde o pracoviště, které bude připravené obsluhovat účty všech klientů a z jednoho místa poskytovat podporu v oblasti platebního styku.

V budoucnu bude komunikace ČNB s klienty a vyřizování jejich žádostí probíhat takřka kompletně přes webové rozhraní.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new