QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Déšť napáchal ve 4. ZŠ v Kralovické ulici obrovské škody. Stihne se začátek školy?

18.08.2023 8:59

Jak jsme vás informovali, úterní silný déšť vytopil 4. základní školu v Kralovické ulici v Plzni. Voda se dostala přes několik pater a škody jsou obrovské. Jak to ovlivní začátek školního roku, ale zatím není jasné.

Vytopená 4. ŽS_0823_HZSPK (1)

Podle starostky Ivany Bubeníčkové se ve škole intenzivně pracuje na odstranění následků vytopení. "Jsem v kontaktu s vedením 4. ZŠ i vedoucí odboru školství ohledně situace na 4. ZŠ. Zatím není možné říci, zda a jak zaplavení školy ovlivní začátek školního roku. Vedení školy bude rodiče informovat hned, jakmile to bude jasné," řekla starostka MO Plzeň 1 Ivana Bubeníčková s tím, že ve škole nyní zaměstanci i vedení usilovně pracují.

Déšť zasáhl plzeňskou Košutku kolem 19. hodiny v úterý 15. srpna. Voda do budovy školy protekla rekonstruovanu střechou, na místě zasahovalo 75 hasičů, a to až do jedné hodiny ráno.  „Voda se do budovy dostala přes střechu, na níž probíhala rekonstrukce. Vzhledem k množství vody došlo k vytopení velké části objektu školy přes tři poschodí a zatopena byla i tělocvična,“ popsal Petr Poncar, mluvčí hasičů.

foto: HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT